Ardında Bıraktığın Kadın
% 23indirim

Ardında Bıraktığın Kadın

  • 29,90 TL23,02 TL

    hopi kampanyası
    1,15 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Ardında bıraktığın kadını hatırlıyor musun?
Paris’te Balayı devam ediyor…


Daima Hatırlamaktır Aşk...


Genç ve güzel Sophie, savaşa giden ressam kocası Édouard’ın yokluğunda ailesini ne pahasına olursa olsun korumaya kararlıdır.  Ancak işlettikleri otel bir Alman komutan ile askerlerine hizmet vermek zorunda bırakıldığında huzurlu evleri, korku ve gerilimin yuvası haline gelir. Ve tehlikeli Alman komutan, Sophie’nin büyüleyici tablosuna tutkuyla bakmaya başladığında artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı anlaşılır…


Neredeyse bir yüz yıl sonra Sophie’nin göz alıcı tablosu Liv Halston’ın evinde asılı durmaktadır. Ölen kocasının hediyesi olan bu tablo, Liv için tüm anılarını gömdüğü bir hazine gibidir. Ancak şans eseri tablonun karanlık geçmişi gün yüzüne çıktığında Liv’in hayatı bir kez daha alt üst olmanın eşiğine gelir…


Ardında Bıraktığın Kadın… Ne pahasına olursa olsun sevdikleri için mücadele etmekten asla vazgeçmeyenlerin öyküsü…


“Tatlı acı romanların ustası Jojo Moyes büyük aşk hikâyelerini en karanlık noktalarıyla ele alırken okuyucusuna alışılmış mutlu sonlardan çok daha fazlasını sunuyor.”


- Entertainment Weekly


“Lezzetli bir olay örgüsü, capcanlı bir hayal gücüyle yaratılan karakterler ve karşı konulmaz aşklar…”


- USA Today


“Ardında Bıraktığın Kadın yüreğinize büyük bir darbe gibi inecek, baştan çıkarıcı bir roman.”


- The Washington Post


“Kararlı ve yürekli âşıkların romanı… Son sayfayı çevirine kadar dünyadan koptuğunuzu fark etmeyeceksiniz.”


- Los Angeles Times


“Hataları, cesaretleri ve tutkularıyla Moyes’in karakterleri sizi bambaşka bir dünyaya davet ediyor.”


- Library Journal


“Yüz yıllık bir tablonun etrafında canlanan iki ölümsüz aşk hikâyesi… Bu romanı okumak sıradışı bir deneyim olacak.”


- Booklist


            İnsanlar, hem sevdiğinin hem de sevdiklerinin uğruna birçok fedakarlık yapmakta ve elinden geleni fazlasını yaparak onlara faydalı olmaya çalışmaktadırlar. Şimdi içinizden bu zamanda nerede böyle seven insanlar diye geçireceksiniz ama Jojo Moyes, Ardında Bıraktığın Kadın eserini okuyunca bir insanın hem sevdiği, hem de sevdiklerinin uğruna ne fedakarlıklar yapabildiğini ve onlara faydalı olabilmek için imkansızı bile yapmanın peşine düştüğünü görecek ve bu fikriniz değişecektir. Bu eseri okuduktan sonra çuvaldızı birazda kendinize batırmanız gerektiğinin farkına varacaksınız. Günümüzde insanlar, hep sevdiklerinden fedakarlık beklerken, sevdikleri için kendisi ne tür fedakarlıklar yapmaktadır? Bu soruyu kendinize sorduktan sonra üzerinde uzun süre düşünürseniz, sizde bu eserdeki gibi sizin için fedakarlık yapabilecek insanlarla karşılaşırsınız.

            Jojo Moyes, Ardında Bıraktığın Kadın eserinde iki farklı kişinin yaşamlarını harmanlamaya ve sonunda bu yaşamları birbirine bağlamaya çalışmış ama otoriteler, bunun pek başarılı olmadığı görüşündeler. Otoriteler tarafından esere yöneltilen diğer bir eleştire de yazarın, olayları anlatırken fazla detaya girerek eseri uzatması olmuştur. Bu eleştirilere rağmen bu eser, konu olarak okurda büyük bir merak uyandırıyor ve bu merakınızın peşine düştüğünüz için eserin sonuna kolaylıkla varabiliyorsunuz. Ayrıca eseri okuduğunuz zaman bazen öyle olaylarla karşılaşıyorsunuz ki kendinizi kahramanın yerine koyuyor ve benim başıma böyle bir olay gelseydi nasıl davranırdım diye düşünmeye başlıyorsunuz. Yazar, bu eserinde sizi bir duygu selinin içerisine sokuyor ve eseri bitirene kadar birçok duyguyu bir arada yaşıyorsunuz.  

            Jojo Moyes, Ardında Bıraktığın Kadın eserinde Sophie’nin aşkına saygı duyacak ve ne olursa olsun onun aşkı konusunda hiçbir zaman umutsuzluğa düşmemesine şaşıracaksınız. Onun, kocası ve ailesi için yaptığı fedakarlıklardan çok büyük dersler çıkaracaksınız. İnsanlar, yaşamları için acısıyla ve tatlısıyla bugünlere geldik sözünü çok kullanırlar. Sizde bu eseri okuduktan sonra kapağını kapattığınız zaman acısı ve tatlısı ile bir hikayenin daha sonuna geldik diyeceksiniz. Yaşamında romantizmi seven insanlar, bu eseri kesinlikle okumalıdır.

            Jojo Moyes, 1969 yılında İngiltere’de dünyaya gelmiştir. Senden Önce Ben eseri ile yazarlıkta doruk noktaya ulaşmıştır. İlk eseri 2002 yılında yayımladığı Sheltering Rain’dir.  

Yorum Sayısı: 2

Pariste Balayı romanında tanıştığımız farklı zamanlardaki 2 çiftin yıllar sonra ilginç şekilde birleşen kaderini ara ara ağlayarak, şaşırarak ve çok severek okuyacaksınız. Nazi dönemi Fransa'sında insanların yaşadığı eziyeti dehşet içinde okudum. Çok etkileyici bir roman. Elimden bırakamadım diyebilirim. Şiddetle tavsiye ederim.

Ö
Özge Beydağ Yılmaz  -   10.02.2016

İnsanların, yaşamlarında verdikleri mücadele, daha doğrusu yaşamla giriştikleri kavgada kendilerine fayda sağlamaktan çok sevdiklerine fayda sağlamak vardır. Yaşamlarınızda görmüş olduğunuz tablo bunun tam tersini gösterse de işin aslı böyledir. İnanmak için tablonun tersini görmek istiyorsanız Jojo Moyes, Ardında Bıraktığın Kadın eserini okuyabilirsiniz. Bu eserin içeriğinde yer alan hikayede sevdikleri için mücadele veren insanların, yaşamın getirmiş olduğu zorluklara nasıl katlandıklarını,...devamını oku

A
Ali Bayrak  -   29.06.2016