Arka Kapak - Sayı 3
% 10indirim

Arka Kapak - Sayı 3

Kitap ve Kültür Dergisi (Aralık 2015)
  • 9,00 TL8,10 TL

    hopi kampanyası
    0,41 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Arka Kapak - Sayı 3 e-kitabı

• Dosya: Yüzyıllık Yalnızlık ve Marquez
• Söyleşi: M. Bekâyî Mâkân: Hermann Hesse & Muhammed İkbal
• Enis Batur: Farklıları tasnif etmek
• Haydar Ergülen: Arkakapak yazmak
• Feridun Andaç: Al Pacino öğretiyor
• Çizgi Roman: Hepimiz Eşitiz

Kitap dünyasının yeni üyesi Arka Kapak 3. sayısıyla okurların huzuruna çıktı.

Tanpınar ve Orhan Pamuk’tan sonra üçüncü sayımızda Latin Amerika’ya uğradık. Bu ayki konumuz dostları ve hayranları arasında Gabo olarak bilinen Gabriel Garcia Marquez. Romanlarında doğa üstü anlatımlara çokça yer veren Marquez, büyülü gerçekçilik (realismo mágico) olarak adlandırılan edebiyat akımının en önemli temsilcilerindendir. Marquez’in dosyamıza aldığımız kitabıysa, Latin Amerika’nın ve dünya edebiyatının tartışmasız en başarılı eserlerinden Yüzyıllık Yalnızlık.

Bu sayımızın söyleşisi ise başka bir coğrafyadan. Arka Kapak’ta bu ay Hermann Hesse’nin Narziss ve Goldmund romanının Farsça çevirmeni Muhammed Bekâyî Mâkân ile yapılmış bir söyleşinin tercümesi yer alıyor. Hasan Humâyûn tarafından yapılmış söyleşi; özellikle karşılaştırmalı edebiyat alanında yapılacak çalışmalara kapı aralayacağı düşüncesiyle Farsçadan Türkçeye çevrildi. Bu ay konuğumuz olan kitap kapağı tasarımcı ise İletişim Yayınları’ndan Suat Aysu oldu. Yine bu sayıda, Enis Batur ve Feridun Andaç’tan sonra “Arkakapak Yazmak” yazısıyla Haydar Ergülen de Arka Kapak ailesine katıldı.

 


Yorum Sayısı: 3

Bir kitap ve kültür dergisi olan Arka Kapak, üçüncü sayısı ile de okurlarının büyük beğenisini kazanacaktır. Dergi, bu sayısının dosya bölümünde dünya edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan ve büyülü gerçekçilik diye isimlendirilen edebiyat akımının öncülerinden Gabriel Garcia Marquez’i konuk ediyor. Yazarın, dünyada büyük ses getiren Yüzyıllık Yalnızlık eseri hakkında okurlara detaylı bilgi veriliyor. Bu sayının söyleşi bölümünün konuğu ise Muhammed Bekayi Makan olmuştur. Derginin, bu...devamını oku

F
Fırat Korkut  -   29.06.2016

Arka kapak dergisi ile tanışmam sağolsun babil.com ile oldu. Bana gönderdiği bir kaç hediyenin yaninda bir de bu sayı vardı. İlk okunmaya başladığım da hakikaten ne kadar da kaliteli bir dergi olduğu ortaya çıktı. Yüzyıllık yalnızlık ile ilgili yazılar hakikaten de muhteşem. Özellikle neredeyse her sayfasında bulunan kitap önerileri çok mükemmel. Şimdiden artık her sayıyı temin etme kararı aldım. Alın okuyun.

A
Ali Varlı  -   25.04.2016

dergiyi okumaya başlamak istiyordum ama her siparişimde unutuyordum listeme eklemeyi.sağolsun babil son siparişimde 3. sayıyı bana hediye göndermiş. en kısa zamanda diğer sayılarını da okuyacağım.

E
Ece Mahsereci  -   26.03.2016