Arka Kapak - Sayı 4
% 10indirim

Arka Kapak - Sayı 4

Kitap ve Kültür Dergisi (Ocak 2016)
  • 9,00 TL8,10 TL

    hopi kampanyası
    0,41 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Arka Kapak - Sayı 4 e-kitabı

• Dosya: Aylak Adam ve Yusuf Atılgan
• Söyleşi: Mustafa Özel: En iyi romancı romanında en ez görünendir.
• Enis Batur: Bozbulanık kitap dünyası panaroması
• Haydar Ergülen: Meraklısı için
• Feridun Andaç: yürek diliyle okunan Saroyan
• Çizgi Roman: Kaçak

Kitap dünyasının yeni üyesi Arka Kapak 4. sayısıyla okurların huzuruna çıktı.

Arka Kapak’ın ilk iki sayısındaki modern Türkçe roman hattına üçüncü sayıda Marquez ve Yüzyıllık Yalnızlık ile mola vermiştik. Bu sayıda da geri döndük. Aylak Adam ve Yusuf Atılgan merkezli dosya konumuzda Atılgan’ın Aylak Adam (C.) etrafında kurduğu varoluşçu tartışmaların izlerini kovaladık. Anayurt Oteli ve onun trajik kahramanı Zebercet (Gezgin) için de küçük bir parantez açtık.

Dördüncü sayımızın söyleşisi ise romanperver bir iktisatçı ile. Mustafa Özel, akademik hayatı boyunca romanlardaki ekonomi politiği deşifre etmeye çalışmış bir isim. Söyleşisinde hem kendi biyografisinin romana temas eden ve roman kokan duraklarını hem de roman sanatının hayatla olan sahici bağlarını anlattı. Edebiyattan iktisada, tasavvuftan siyasete yolculuk gibi bir söyleşi oldu.

Bu sayının yazar olarak sürprizi ise İhsan Fazlıoğlu. Felsefe ve tarih eksenleri metinleriyle tanıdığımız, sevdiğimiz İhsan Hoca bundan böyle her ay Arka Kapak’ta yazacak. İlk yazısının merkezinde ise İbn Haldun var.

Enis Batur bu sayıda kitapların bozbulanık dünyası ile, Feridun Andaç William Saroyan ile, Haydar Ergülen ise Attila İlhanvari meraklısına notları ile bu sayıyı zenginleştirdiler.

 

 


Yorum Sayısı: 1

Bir kültür ve kitap dergisi olan Arka Kapak, dördüncü sayısıyla okurlarıyla buluşuyor. Derginin, bu sayısının dosya bölümüne Yusuf Atılgan ve en iyi eserlerinden biri olan Aylak Adam konuk oluyor. Atılgan’ı yakından takip edenler, Aylak Adam eserinde varoluşçu felsefeyi incelediğini bilirler. Bu sayıda da bu eser üzerinde varoluşçu felsefenin izleri sürülmüştür. Derginin, bu sayısının dosya bölümünde ayrıca okurların büyük ilgisiyle karşılaşmış olan Anayurt isimli eserden de bahsedilmiştir....devamını oku

H
Halit Ergin  -   29.06.2016