Arka Kapak - Sayı 7
% 10indirim

Arka Kapak - Sayı 7

Kitap ve Kültür Dergisi (Nisan 2016)
 • 9,00 TL8,10 TL

  hopi kampanyası
  0,41 Paracık
 • Stoktan Hemen Teslim!
Arka Kapak - Sayı 7 e-kitabı
 • Dosya: Oğuz Atay
 • Söyleşi: Murat Gülsoy
 • Enis Batur: Ölesiye Gülmeye Dair
 • Kemal Varol: Bir Elmada İki Diş İzi
 • Haydar Ergülen: Ruh Ansiklopedisinin Yazarı: Oğuz Atay
 • Feridun Andaç: Oğuz Atay Nerede Duruyordu?
 • İhsan Fazlıoğlu: Kitab Nedir?
 • Akif Emre: İşgal Mimarisi
 • Çizgi Roman: Mekanik Türk

 

Kitap dünyasının yeni üyesi Arka Kapak 7. sayısıyla okurların huzuruna çıktı.

7. sayının dosya konusu Oğuz Atay. Ölümünün üzerinden nedeyse 40 yıl geçen Oğuz Atay, Tutunamayanlar ve Tehlikeli Oyunlar ile romanın seyrini, yatağını değiştirmiş bir edebiyatçı. Tutunamayanlar’la edebiyat dünyasına girmesi ve meydan okuması bir oldu. Tehlikeli Oyunlar ise tıkanmış roman geleneğine ölümcül bir darbe vurdu. Roman sanatını, elbette başka yazarlar birlikte, ayağa kaldırdı. Tehlikeli Oyunlar’ın konusunu tek cümleyle özetlersek “gerçeğe sadakatin bedeli”dir. Hasan Öztürk, Feridun Andaç, Haydar Ergülen ve İbrahim Tüzer’in yazıları hem roman hem de Atay üzerine anlamlı bir bütün oldu. Oğuz Atay’ı iyi okuyan ve edebiyatımızda bir kırılma noktası olarak gören bir başka yazar Murat Gülsoy ise söyleşi konuğumuz oldu ve dosyamızı zenginleştirdi. Romancı Kemal Varol Arka Kapak’taki ilk yazısıyla aramıza katıldı. Medeni Yılmaz 3 Mart’ta vefat eden Ahmet Oktay’ı, Burçin Aydoğdu ise felsefi çizgi roman Logicomix’i yazdılar. Barış Saydam harika bir arşiv köşesiyle Arka Kapak yazılarına başladı. Editörün Masası köşesinde Say’dan Nilay Ormanlı, tasarımcı köşesinde ise Sel’den Gülay Tunç yer aldı.

 


Yorum Sayısı: 4

ben tüm kitap alışverişlerimi bu siteden yapıyorum daha yeni keşfettim ama bu derginin ilk sayısını okudum gayet güzel dolu doluydu ancak 8.91 lik bir fiyat fazla buldum.

T
Tuğçe Kayhan  -   03.04.2016

Kitap dergisi diyince içimiz bayıltan o dergilerden zannedip uzun süre almamıştım, sonra eski bir sayısını görünce beynimden vurulmuşa döndüm. kitap dünyası ne kadar renkliymiş meğerse. bu sayıyı henüz okumadım. ama şunu söyleyeyim, hayatımda ilk defa dergi biriktirmeye Arka Kapak yüzünden başladım. Umarım bu derginin 7 değil 70. sayısını hep beraber görürüz.

H
Hakkı Öncel  -   31.03.2016

Dergiyi elinize alır almaz ne kadar çok emek harcandığını anlıyorsunuz. Kapak tasarımı, iç sayfaların dizgisi ve dosya konusunda oldukça sade yazılmış yazılar. Edebiyat dergisi dendi mi en sevmediğimiz şey reklamlardır. Ama bu dergide hem az sayıda tutulmuş hem de çok güzel kitapların tanıtımı yapılarak okuyucu dergiden soğutulmamış. Her kitap severin şans vermesi gereken bir dergi, dilerim daha nice sayılarını okuruz. Okumayı en çok istediğim sayıyı kargoma ekledikleri için teşekkür ederim :)

F
Fulya Çetinsöz  -   19.05.2016

İsmi gibi çok güzel bir dergi bir çok kitap hakkında fikir sahibi olabileceğiniz ve yazarlar hakkında bilgi bulabileceğiniz bir dergi bende yeni keşfettim ama gerçekten beklentimi karşıladı.

S
Sibel Genç  -   10.05.2016