• Aşık da mı Olmayalım?% 26indirim
    Aşık da mı Olmayalım?
    Aşık da mı Olmayalım?

Aşık da mı Olmayalım?

  • 12,00 TL8,88 TL

    hopi kampanyası
    0,44 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Aşık da mı Olmayalım? e-kitabı

Bazen çok sevdiğin bir şey imtihanın olur…

Bin bir ümitle, bin bir hayalle çıktığın yolda hüsran dolar avuçlarına…

Kâh kendine kızarsın kâh kendinden eksiltenlere…

Unutmak istersin, canın yanar…

Bırakıp gitmek istersin, ruhun yanar…

Artık sevmemek istersin, kalbin yanar…

Nereye gitsen seninle gelen hatıraların gitmene izin vermez, gittiğini zannetsen de…

Aşk artık acıtmaya, giydiğin bu ateşten gömlek sineni yakmaya, gözyaşların yüreğinden dolup taşmaya başladığı anda ellerini semaya kaldırıp sessizce haykırırsın:

“Ben nerede yanlış yaptım?”

“Âşık da mı Olmayalım?” aradığın cevabı bulduracak satırlara davet ediyor seni…


İnsanlar, yaşamlarında hatıralarından kaçmayı yerin yedi kat dibine kaçsalar da başaramazlar. Çünkü insanlar, hatıralarını zihinlerinde değil, gönüllerinde barındırırlar. İnsanlar, zihinlerine bir şekilde laf anlatabilse de gönüllerine hiçbir şekilde laf anlatamazlar. Osman Sungur Yeken, Aşık da mı Olmayalım eserinde nereye gidersen git hatıraların gitmene izin vermez. Sen sadece gittiğini zannedersin diyerek okurlarına, hatıralarınızdan kurtulmak için çaba harcamak yerine onlarla beraber yaşayın. Sonuçta onlardan kurtulmanızın imkanı olmadığını ifadeye çalışmıştır. İnsanlar, geçmişlerinin üzerine perde çekerek unutmaya çalışırlar. Ama insanların, geçmişlerinde yaşadıkları bugünlerine acı veriyorsa yazarında eserinde dediği gibi geçmiş, işte o zaman daha geçmemiş oluyor.   

            Aşk, insanların yüreklerine acı vermeye ve bu ateşten gömlek, sinelerini yakmaya başladığı zaman gözyaşları, yüreklerden dolup taşar ve insanlar, o zaman ellerini semaya açarak ben nerde yanlış yaptım derler. Osman Sungur Yeken, Aşık da mı Olmayalım eserinde aşk acısını okurlarına böyle ifade etmiştir. Aşık insanlar, aşkın vermiş olduğu acıyla ben nerede yanlış yaptım diye sorsalar da aslında yanlışı onlar değil, aşklarının kıymetini bilmeyenler yapmıştır. Üzülmesi gereken insanlar, aşıklar değil, aşkın kıymetini bilmeyenlerdir. Yazara göre insanlar, bazen kendilerine kızsalar da bazen de kendinden eksiltilenlere kızmaktadır. İnsanın, yaptığı hatalardan dolayı kendisine kızması anlaşılabilir. Ama hiçbir insanın, kendinden eksiltilenlere kızmaya hakkı yoktur. Çünkü insan, kendinden eksiltilenlere yine kendisi izin vermektedir.

            Osman Sungur Yeken, Aşık da mı Olmayalım eserini her genç mutlaka okumalıdır. Çünkü yetişkin insanlar, hayat tecrübelerini kullanarak kendi iç sesleriyle dertleşebilmektedirler. Ama gençler, böyle bir tecrübeye sahip değillerdir. Bu nedenle iç seslerinin de dertleşebilecekleri bir yoldaşa ihtiyaç vardır. Bu eser, gençlerin iç sesiyle dertleşebilecek, onların iç seslerini anlayabilecek yapıdadır. Gençler, bu eseri okuduktan sonra kendilerini Allah’a daha yakın hissedecek ve beşeri aşkların geçici olduğunu, esas aşkın Allah’a duyulan aşk olduğunu anlayacaklardır. Beşeri aşk, sevdiğinize kavuşsanız da kavuşmasanız da sadece bir imtihandır. İnsanın, sevdiğiyle imtihanıdır aşk!...

            Osman Sungur Yeken, 1988 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ege Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Sözler Köşkü gençlik hareketinin kurucularındandır. İslami dergilerde köşe yazıları yayınlanmaktadır.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.