Asimetrik Savaş ve Provokasyon Süreci

Asimetrik Savaş ve Provokasyon Süreci

  • 15,00 TL

    hopi kampanyası
    0,75 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

ASİMETRİK SAVAŞ'tan, EMASYA'ya, KOZMİK ODA'lardan ERGENEKON'a...

Amerika'nın "Ayaklanmaları Bastırma Stratejisi" CIA'nın 1950'lerden itibaren, yürüttüğü "istikrarsrzlaştırma operasyonları"nın manifestosuydu. Dünyanın bir çok bölgesinde yürütülen "özel savaş", Türkiye'nin de emperyalizme bağımlılığının pekiştirilmesinde dönemsel iniş çıkışlarla birlikte, büyük rol oynadı.
ABD/NATO ve AB çevrelerinden gelen yoğun "demokratikleşme" baskısı Türkiye'nin 86 yıldır üzerinde durduğu köşe taşlarının ortadan kaldırılmasını içermektedir. Bu değişim isteğinin gerçekten demokratik bir sürecin ana unsurlarını içermediği, Türkiye'ye biçtikleri misyon ve AKP Hükümeti'nin güvenlikle ilgili yapmış olduğu, yasal düzenlemeleriyle, pekala bilinmektedir..
Türkiye'deki "açılım süreci"nin gerçek içeriği, mevcut paradigma ve kontrol mekanizmalarının restore edilip, yeni bir iç güvenlik stratejisi'ne geçişin sağlanmasıdır. Yapılmak istenen, askerin kışlaya iteklenip, politik müdahalelerden vazgeçirilmesi "görüntüsü" ve yaratılan bu yanılsama üzerinden kontrgerillanın aklanarak, yeni bir meşruiyet temelinde insiyatifinin arttırılmasıdır. Koparılan bunca gürültünün ve yapılan demokratikleşme demagojilerinin altında yatan sadece budur.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.