• Asiye% 38indirim
    Asiye
    Asiye

Asiye

Bir yatılı okul macerası
  • 20,00 TL12,40 TL

    hopi kampanyası
    0,62 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü

Ürünün diğer resimleri

Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Bir yatılı okul macerası”


Asiye, Sevgi Pıtırcığı İlköğretim Okulu'nda altıncı sınıf öğrencisi. Üstelik burası bir yatılı okul ve Asiye yatılı olmaktan pek memnun değil! Okulun bezgin müdürü Fikri Tutuk, disiplinli yurt müdiresi Selma hoca, aksi biyoloji öğretmeni... Sabah erkenden başlanan etüt saatleri ve yeterince patates kızartması sunulmayan yemekler de cabası! Kurallardan ve sorumluluklardan nefret eden Asiye akla hayale gelmez şakalarla Serap hocaya varıncaya kadar herkesi korkutup eğlense de, bu okuldan kurtulma isteğini yenemiyor. Asiye'nin bir de babaannesi var: Yıllar önce vefat etmiş, artık Asiye'nin rüyasına giren ve ona yaramazlık fikirleri veren Sürmeneli Deli Asiye! Deli Asiye, okula müfettiş geldiğinde Asiye'nin kanına giriyor ve olanlar oluyor! Hain "okuldan kurtulma planını" uygulamaya koyan Asiye'nin yaptıkları en çok Fikri Tutuk'u çileden çıkarıyor. Sonunda kendini okuldan kovdurmayı başaran Asiye, okula beklenmedik bir şekilde geri dönüyor.


Asiye, okuma yazmayı öğrenmiş her yaştan çocuğun zevkle okuyacağı bir yatılı okul macerası. Yaramaz ve ele avuca sığmaz Asiye'nin kalbinin derinliklerinde okuluna duyduğu sevgi, kuralların ve sorumlulukların mutlu olmaya engel olmayacağını kanıtlıyor. İlk bakışta deli dolu bir haşarılık öyküsünden ibaretmiş gibi görünen Asiye, aslında gerçek bir hoşgörü ve bağlılık hikâyesi.


Asiye, bir Taze Kitap Yapımı olup Profil Çocuk Yayınları tarafından yayınlandı.


Asiye, çocuk kitapları içinde ayrı bir yerde duruyor. Şöyle ki: Hem bir çocuk kitabı hem sürükleyici bir macera hem de kahramanı genellikler erkek çocuklara atfedilen özelliklera sahip fırlama bir kız çocuğu. Çocuk romanlarına bile sirayet etmiş, erkek merkezli anlatıların dışına çıkıyor. Asiye'yi kahramanlık koltuğuna oturtuyor.
Peki Asiye sadece bir macera ve okul haylazlıklarından mı ibaret? Hayır. Asiye'de arkadaşlık, sevgi, eğitimin önemine yapılan güçlü ama didaktik olmayan bir vurgu ve tertemiz bir mutluluk hikayesi var. Okula, öğretmenlerine, arkadaşlarına sadakatle ve kaplten bağlı şakacı bir kızın büyüme ve çevresine yön verme hikayesi, bu kitabı okuyacak çocuklar için çok cazip gelecek. Hikaye, çılgın babaanne figürü ile nesiller arasındaki saygı ve bağlılığa da vurgu yapıyor. Rüyalar gibi çocukların zihnini yormayacak basit fantastik öğeler ile zenginleşmiş bir kitap Asiye. Her yaştan çocuğa hitap eden ve klaiskleşecek bir öykü ve bir kahraman var karşımızda. Asiye'yi herkes çok sevecek.
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.