• Aşk Neden Can Yakar?% 26indirim
    Aşk Neden Can Yakar?
    Aşk Neden Can Yakar?

Aşk Neden Can Yakar?

  • 12,00 TL8,88 TL

    hopi kampanyası
    0,44 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Aşk Neden Can Yakar? e-kitabı

Ne yaparsan yap olmaz bazen. Ama o kadar güzel olmaz ki, “Ancak bu kadar güzel olmayabilirdi” dersin.

Ve aklına gelir: “Kadere iman eden kederden emin olur.”

Sonra anlarsın ki, nar tanelerini teker teker yerli yerine yerleştiren Rabbin, seni de hangi gönle yerleştireceğini bilir.

Tek yapman gereken kara geceleri kudret kalemiyle güneşe boyayan, kahverengi odundan pembe çiçekler açtıran Allah'a inanmak.

O'na inanırsan yaklaşmak için tuttuğun elin aslında Allah’tan uzaklaştırdığını anlarsın.

O'na inanırsan batıp gidenlerden medet ummaz kalbin esas sahibine yönelirsin.

O'na inanırsan “aşk neden can yakar” anlar ve sabır ipliğiyle diktiğin tüm yaralarını tedavi edersin.

İstemez misin kor ateşler etrafını sararken yanmayan bir İbrahim olmayı...


            Bu eserin ismine bakınca insanların aklına hemen dünyevi aşklar sonucunda çekilen acılar ve yanan canlar akla geliyor. Bu eserin içeriği hakkında hiçbir şey bilmeyen arkadaşınıza sadece eserin ismine bakarak içeriği hakkında düşüncelerini sorsanız, o da sizin düşündüğünüze yakın şeyler söyleyecektir. Bu durum ne acıdır ki günümüz insanının ne kadar peşin hükümlü olduğunu gösterir. Çünkü Mehmet Yıldız, Aşk Neden Can Yakar eserinde sadece dünyevi aşkı değil, dünyevi aşktan yola çıkarak ilahi aşkı da anlatıyor. Bu eser, bazı dini eserler gibi sizleri dinden ve imandan soğutmadığı gibi size dinsiz ve imansızda demiyor. Tıpkı bir sporcunun maça çıkmadan önce ısındığı gibi sizi önce dine karşı ısındırıyor, sonrada dini konular üzerinde düşünmenizi sağlayarak ufkunuzu genişletiyor.

            Mehmet Yıldız, Aşk Neden Can Yakar eserini hazırlarken bir konunun tespitini çok iyi yapmıştır. Günümüzde insanlar, televizyon, internet ve yazılı basınla dinden soğutulmaya çalışılıyor. Bu dinden soğutma işlemlerini yaparlarken de tamamen nefsin isteklerine oynuyorlar. Böyle olunca da insanları dinden soğutma eylemi başarılı oluyor. Bunun karşılığında bazı dini yazarlarda, din konusunda adeta hiç kimsede din ve iman kalmamış gibi eserler yayımlıyorlar. Bu yazarların niyeti her ne kadar temiz olsa da bu din düşmanlarına karşı kullanmış oldukları silah yanlıştır. Çünkü yayımladıkları o sert eserler ile insanları dinden daha da soğutarak o din düşmanlarının ekmeğine yağ sürüyorlar. Yazar, bu eseri ile o din düşmanlarına karşı doğru silahı kullanmış ve yumuşak bir üslupla insanlara mensup oldukları dini önce sevdirmeye, sonrada ilahi aşkı aşılamaya çalışmıştır. Ne de olsa sevmeden, aşk başlamıyor.

            Mehmet Yıldız, Aşk Neden Can Yakar eserinde okurlar, gerçek aşkın yani ilahi aşkın ne olduğunu ve nasıl yaşanması gerektiğini öğreniyorlar. Yazar, bu eserinde bir söz söylüyor ki okurlar, bu söz üzerinde değil günlerce, yıllarca düşünse yine azdır. O sözde, postacı topal ama haberler doğru sözüdür. Yazarın akıcı bir dil kullanması ve sohbet havasında bir üslup ile fikirlerini dile getirmesi okurların, eserde verilmek isteneni daha kolay kavramasını sağlıyor.

Yorum Sayısı: 2

Mehmet Yıldız, Aşk Neden Can Yakar eserini kaleme alırken beşeri aşktan yola çıkarak ebedi aşka varmanın yollarını anlatmıştır. Bazı dini kitaplar vardır ki tüm insanları cehennemlik gibi göstererek oldukça karamsar bir tablo çizer ve insanları, dinden ve imandan soğutur. Dine soğuk baktıracak böylesine eserleri okumayı sevmeyen insanlar, dine daha sıcak bakmalarını sağlayacak bu eseri okuyabilirler. İnsanlar, günümüzde aşkın beşeri boyutunda kaldığı ve ilahi boyutuna geçemediği için aşkın can...devamını oku

S
Simge Türk  -   29.06.2016

Yoksa ömür sermayeni fani dünyayla geçirdin de Rabbinin vaadine güvenmedin mi? Unuttun mu cenneti kardeşim. Bir tövbe bazen hayatını değiştirebilir gel ne olursan ol Hayalhanem'e sende gel :) " www.hayalhanem.com.tr " evin bir link uzaklıkta sende bakmalısın, MUTLAKA! :) Şu anlık 3 kitaptan oluşan Hayalhanem kitaplığına mutlaka bakmalısınız 1-Aşk Neden Can Yakar? (Mehmet Yıldız) 2-Aşk 5 Vakittir (Mehmet Yıldız) 3-Cennete Kadar yolun var (Yunus Oran)

D
Damla Simge Evirgen  -   22.05.2016