Aşk Sanatı
% 31indirim

Aşk Sanatı

  • 16,50 TL11,38 TL

    hopi kampanyası
    0,57 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"İşte dünyanın en güzel kitap başlığı ve dünya durdukça canlılığını koruyacak bir kitap konusu. Tüm diyarlara, tüm zamanlara, tüm yaşlara, tüm durumlara hitap eden bir kitap bu. Güzeller de okumalı onu, çirkinler de. Kadınlar da okumalı, erkekler de. Zenginler de okumalı, fakirler de. Acı ve korkuların çöllerinden kurtulup, aşk dediğimiz o yeşil vahaya erişmeyi vaat ediyor bu kitap." Roger Peyrefitte


Publius Ovidius Naso ya da tanındığı adıyla Ovide, İ.Ö. 43 yılında Abruzzo / İtalya'da doğdu. 18 yaşında Yunan topraklarına giden Ovide, Roma'ya geri döndü ve orada parlak bir hukuk eğitimi aldı. M.Ö. 15 yılında Corinne'le ilişkisinin hikayesini anlattığı Aşklar adlı kitabı yazdı. Aşk Sanatı'nı ise Hıristiyanlık döneminin başında tamamladı. Kitap Roma hayatının serbest veçheleri hakkında okurlara detaylı ve eğlendirici bilgiler sunuyordu.


Aşk Sanatı İmparator Augustus ile Odive'i yakınlaştırdı. Ovide bu dönemde Yunan mitolojisini derinlemesine incelediği Metamorfozlar adlı kitabı yazdı. Ancak bir süre sonra biinmeyen, bir nedenden dolayı İmparator Ovide'i sürgüne yolladı. Ovide yaşamının son yıllarını günümüzde Constantza olarak bilinen Romanya'daki küçük liman kentinin soğuk ve karanlık atmosferi içinde geçirdi. ve İ.S. 17 yılında öldü.


Karanlık ruh hali; Romanya'ya seyahati ve sürgün yılları ile ilgili dokunaklı ve melankolik eserler yazmasına neden oldu. Bunlardan birinde, Ovide adeta mezar kitabesini yazmıştı:


Burada yatan bendeniz büyük aşkların ozanı, ilham perimi yitirdim ben. Eğer yolun buradan geçer de mezarıma uğrarsan, mutsuzluğumu hafifletmek için de ki, "Ovide senden ne kaldıysa geriye, onlar yatsın bari huzur içinde."


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.