Aşk ve Taht
% 29indirim

Aşk ve Taht

Bir Geline İki Güvey Olmaz
  • 20,00 TL14,20 TL

    hopi kampanyası
    0,71 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İki ayda iki baskı yapan Kutsal Savaş isimli romanı ile geniş bir okur kitlesinin takdirini kazanan Sıtkı Öztürk, bu kez “tarih ve aşkın harmanlandığı” Aşk ve Taht isimli bir romanla okurun karşısına çıkıyor.


“Bir zamanların namlı sultanı, hızına ve aklına erişilmez muzaffer komutanı, Gazi-i mutlak Yıldırım Bayezid Han da esirler arasındaydı. Elleri arkadan bağlanmış, silahları ve miğferi alınmış, saçları suratına dağılmış, sakalları kir pas içinde kalmış, yorgunluktan bayılacak gibi sendeleye sendeleye savaş meydanından geçirilerek Timur’un çadırına götürülüyordu. Önceden haber uçurulmuş olmasına rağmen, ilgisiz görünmek için oğlu ile birlikte satranç oynayan Timur, Bayezid’i görünce gülümseyerek ayağa kalktı. Bu hal Bayezid’i çok kızdırdı. ‘Allah’ın bedbaht ettiği bir insanla alay etmek fenadır fena!” diye gürledi. Timur ise, “Hayır, maksadım alay etmek değildir. Allah’ın, bu dünyayı senin gibi bir körle benim gibi bir topala bıraktığına gülüyorum.’ dedi.”


Tarihin en kritik dönemlerinden biri olan Timur-Bayezit kavgası, tarihe Ankara Savaşı olarak geçmiştir. Tarihin perde arkasını, olayların akışını aşkla ve etkileyici bir üslupla anlatan yazar, okuru farklı pencerelerden tarihe baktırıyor.


Yorum Sayısı: 2

Sıtkı Öztürk, Aşk ve Taht eserinde ele aldığı birçok olayı gerçek tarih etrafında kurgulamıştır. Bu da esere karşı okurlarda ayrı bir merak uyandırıyor. Eserin, iki ay gibi kısa bir süre içerisinde iki baskı yapması zaten başarısını ortaya koyuyor. Okurlar, eserin içeriğinde sadece gerçek tarihi değil, aynı zamanda gerçek aşkı da bulacaklardır. Tarih üzerine kurgulanmış romanları okumayı seven okurları oldukça memnun edecek bir eserdir. Yazar, bu eserinde okurlarına bir takım tarihi bilgiler...devamını oku

S
Salih Alaca  -   29.06.2016

Bu kadar kısa sürede iki tarihi roman .... Yılların bilgi birikimi ve nihayetinde bu bilgilerin hayale yansımasıyla karşımızda. Tebrik ederim

C
Cansever Yaşa  -   10.12.2015