Asker ve Kumandanla Hasbihal
% 44indirim

Asker ve Kumandanla Hasbihal

  • 15,00 TL8,40 TL

    hopi kampanyası
    0,42 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Savaş, çarpışma, nihayet meydan savaşı, yalnız karşı karşıya gelen iki ordunun çarpışması değildir. Milletlerin çarpışmasıdır. Meydan savaşı, milletlerin bütün varlıklarıyla bilim ve teknik alanındaki seviyeleriyle, ahlakalrıyla, kültürleriyle, kısaca bütün maddi ve manevi kudret ve faziletleriyle çarpıştığı bir imtihan sahasıdır. Bu alanda çarpışan milletlerin gerçek güç ve değerleri ölçülür. Netice yalnız bedensel gücün değil, bütün güçlerin, özellikle ahlaki ve kültürel gücün başarısını kesin seviyesine vardırır.


Tarihte bütün bir vatanı, çok üsütn düşman kuvvetleri karşısında son toprağına kadar karış karış kahramanca ve namuskarane savunmuş ve yine varlığını koruyabilmiş ordular görülmüştür. Türk ordusu, o cevherde bir ordudur. Yeter ki ona kumanda edenler, kumanda edebilmek vasıflarına sahp bulunsun.


Kumandanlar, emir vermiş olmak için emir vermezler. Gerekli ve uygulanması mümkün olan hususları emrederler. Emir verirken, kendini, o emri uygulayacak olanın yerine koymak ve emrin nasıl uygulanacağı ve tatbik olunacağını düşünmek ve bilmek gerekir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.