Asker ve Siyaset

Asker ve Siyaset

Osmanlı'dan Günümüze Sivil-Asker ilişkileri
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu kitapta, Türk ordusunun tarihi, kurumsal olarak inceleniyor. Böylece asker ve siyaset ilişkilerinin yanı sıra ordunun kendi iç ve toplumla ilişkileri de masaya yatırılıyor.

"Asker ve Siyaset diger kitaplardan ayrı bir özellik taşıyor. Zengin bir araştırma yapmışlar. Pekin ve Yavuz, TSK nasıl olmalı, asker-siyaset ilişkilerinde temel ilkeler neler olmalı sorularını da yönelterek yanıt arıyor ve Türkiye’nin esas sorunu yönetimdir, diyorlar. Okuyun lütfen!" (Orhan Bursalı - Cumhuriyet)

"Kitap azımsanmayacak bir emeğin ve birikimin ürünü. Osmanlı’dan günümüze asker-siyaset ilişkisinin ve ilişkinin geçtiği ortamın panoraması çizilmiş. Dünyadan örneklerle desteklenmiş. Kendi yorumlarıyla zenginlesmiş. Her satırı dikkatle okunmaya değer bir eser çıkmış. Değerli yazarları kutluyorum." (E. Tümgeneral Naci Beştepe - Aydınlık)

"Emekli subaylar İsmail Hakkı Pekin ve Ahmet Yavuz’un, sivil-asker ilişkileri üzerine Silivri’de yazdıkları kitap, polemik yerine tarihsellik, tepki yerine analiz içeriyor... Asker ve sivil, halihazırdaki kutuplaşmanın tarafı olan herkese tavsiye edilir." (Gürsel Göncü)

"Kitap bir büyük gerçegin, toplumun maddesinin tahlili temelinde gelişiyor. Kitabın önemi ise yazarların kimliğinden kaynaklanıyor." (Cüneyt Akalın - Aydınlık Kitap)

 

 


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.