Askeri Ceza Kanunu
% 2indirim

Askeri Ceza Kanunu

  • 99,00 TL97,02 TL

    hopi kampanyası
    4,85 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kitap, iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde, AsCK madde bazında açıklanmaya çalışılmıştır. Açıklamalarda, duruma göre, genel veya askeri suç teorisinde ileri sürülen bilimsel görüşlere ve uygulamadan örneklere yer verilmiştir. Askeri suçları düzenleyen maddelerin açıklanmasında ise, ilgili askeri suç tipinin unsurları dikkate alınmıştır. Askeri suçlar, unsurları itibarıyla ele alınıp öğreti ve uygulamada ortaya çıkan görüşler doğrultusunda incelenmiştir. Ayrıca, o suçla ilgili Askeri Yargıtay karar özetlerine yer verilmiştir.

İkinci bölümde, TCK'nun genel hükümleri ile AsCK'nın atıfta bulunduğu özel hükümleri madde bazında, aynı şekil ve içerikte açıklanmaya çalışılmıştır. Bu açıklamalarda, TCK'nın genel hükümlerine ilişkin, öğretide ileri sürülen görüşler ile son yıllarda verilen Yargıtay ve Askeri Yargıtay Kararlarında benimsenen ilkeler özellikle göz önünde tutulmuştur. Ayrıca TCK'nın genel hükümlerinin askeri suçlar bakımından uygulanabilirliğine de işaret edilmiştir.

Her madde açıklamasından sonra, o maddeyle ilgili, varsa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararı, Anayasa Mahkemesi Kararı, Yargıtay, Askeri Yargıtay ve Askeri Yüksek İdare Mahkemesi kararları yeniden eskiye doğru özetlenerek sıralanmıştır. Böylece, bu çalışmanın, hem akademisyenler hem genel ceza hukuku ve askeri ceza hukuku uygulayıcıları için kaynak oluşturması amaçlanmıştır.

 

Konu Başlıkları

Askeri Ceza Kanunu

Askeri Suçlar ve Kabahatler ve Cezalar

Disiplin Cezaları

Türk Ceza Kanunu Genel Hükümler

Ceza Sorumluluğunun Esasları

Yaptırımlar

Atıf Suretiyle Askeri Suç Hâline Getirilen TCK Hükümleri

Özel Hükümler

Millete ve Devlete Karşı Suçlar ve Son Hükümler


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.