Aşkın 7 Hali Bişnev!
% 25indirim

Aşkın 7 Hali Bişnev!

  • 18,00 TL13,50 TL

    hopi kampanyası
    0,68 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Çocukken birçok aşk masalı okudum. Büyüdüm, aşkı yaşadım. Şimdi ben bir aşk masalı oldum.”

-Hz. Mevlana

 

Aşkın 7 Hali: Beşerî aşk, masalsı aşk, Platonik aşk, divane aşk, dosta aşk, Peygamber aşkı, ilahi aşk…

Tasavvuf tarihinin en can alıcı olayları hakkında yazdığı romanlarla milyonlara ulaşan Sinan Yağmur, ilk defa bugünde geçen bir hikâyeyle okurun karşısına çıkıyor.

Kendisini intihara sürükleyen bir ihanetin pençesinde kıvranan bir kadın: Aylin

Hayatında ilk defa vicdan azabı kavramıyla tanışacak bir zevk düşkünü: Cengiz

Hayatını temellerinden sarsan bir iftiranın kurbanı: Hace

Sinan Yağmur, bu üç kahramanın Konya’da kesişecek hayatlarını aşkın 7 farklı hali üzerinde katman katman örüyor.

Sahabe’den Safvan bin Muattal ile Hz. Ayşe, Mevlana ve Şems, Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin ümitlerini kaybetmiş üç karakterin imdatlarına yetişip onları aşk terapisine alıyor.

Aşkın 7 Hali – Bişnev, olgun bir kalemin diliyle, iç huzuru arayanlara ve yaralı yüreklere derman ve başucu kitabı olacak, yıllar boyu unutulmayacak bir roman.


            İnsanlar, gelecekleriyle ilgili güzel ve aydınlık hayaller kurabilirlerse geleceklerine ümit ile bakabilirler. Günümüzün zor yaşam koşulları içerisinde insanların hayalleri de maalesef aydınlık olamıyor. Bunun içindir ki günümüzde insanlar, geleceklerinden hiçbir beklenti içerisine giremiyorlar ve yaşamı omuzlarında bir yük gibi algılıyorlar. Sinan Yağmur, Aşkın 7 Hali – Bişnev eserinde karanlık bir düşte, aydınlık bir gelecek olmaz diyerek okurlarına, yaşamlarındaki tüm zorluklara rağmen gelecekleriyle ilgili güzel hayaller kurmalarını tavsiye etmiştir.

            İnsanlar, kalp taşırlar. Kalpleri ile hisseder, sever ve aşık olurlar. Zalim insanlar ise taşıdıkları kalbin insanı, insan yapan işlevinin farkında değillerdir. Onlara göre kalp, sadece insanın yaşamasını sağlamak için kan pompalayan bir et parçasıdır. Yazar, eserinde bu zalim insanlar için yapılacak bir şey olmadığını kalbi, kan pompalayan bir et olarak görene, kağıt kalem neylesin diyerek çok güzel ifade etmiştir. İnsanlar, iftiraya uğradıkları zaman hemen karşı saldırıya geçer ve kendine iftira atana gününü göstermeye kalkışır. Sabır ile davranmak ise hiç aklına gelmez. Çünkü karşı saldırıya geçince üzerine atılan iftirayı ortadan kaldıracağını sanır.  Oysa dinimiz böyle durumlar karşısında sabırlı olunmasını emretmektedir. Peygamber Efendimizin kıymetli eşi, annemiz Hz. Aişe’nin iffetine münafıklar tarafından iftira atıldığı zaman ne eşi olarak Peygamber Efendimiz, ne de babası olarak Hz. Ebubekir böyle bir şeyin olmadığına dair karşı saldırıya geçmemiştir. Çünkü karşı saldırıya geçtikleri zaman kalplerde şüphe kalacağını biliyorlardı. Bunun için ikisi de çok sabırlı davranarak bu olayın açık bir iftira olduğunun ortaya çıkmasını beklemişlerdir. Peygamber Efendimiz, ümmetine iftira karşısında nasıl davranması gerektiğini de böylelikle göstermiştir. Sinan Yağmur, Aşkın 7 Hali – Bişnev eserinde bir insan iftira karşısında alayvari değil, ayetvari davranmalıdır diyerek okurlarına, iftira karşısında sabırlı olun, sabrın sonu selamettir demek istemiştir.

            Sinan Yağmur, Aşkın 7 Hali – Bişnev eserinde doğruluğun gerçekleşebilmesi için doğru yaşamaya niyet edilmesi gerektiğini, söz ile bu işin olmayacağını ifade ederek günümüz insanlarına güzel bir mesaj göndermiştir. Okurların, bu mesaj üzerinde özellikle düşünmesi ve kendisini bir gözden geçirmesi gerekmektedir.

            Sinan Yağmur, 1965 yılında Kırşehir’de dünyaya gelmiştir. Selçuk Üniversitesi, İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur. Eserlerinin yanı sıra çeşitli gazete ve dergilerde çıkan yazıları ile de bilgi birikimini ve fikirlerini okurları ile paylaşmaktadır.

Yorum Sayısı: 1

Sinan Yağmur, Aşkın Yedi Hali Bişnev eserinde aşkın yedi halini işleyerek günümüz dünyasında sadece beşeri aşka gömülüp kalmış olan insanoğluna, aşkın sadece beşeri aşktan ibaret olmadığını göstermeye çalışmıştır. Yazarın, eserinde ele aldığı aşkın yedi halinin içerisinde beşeri aşk, masalsı aşk, platonik aşk, divane aşk, dosta aşk, Peygamber aşkı ve İlahi aşk yer almaktadır. Aşkın zirveye ulaştığı nokta ise tabi ki İlahi aşktır. Yazarın, eserinde aşkın yedi halini incelerken ele aldığı...devamını oku

B
Büşra Yeşil  -   29.06.2016