Aşkın Bin Bir Hali : Hikaye-i Sergüzel
% 26indirim

Aşkın Bin Bir Hali : Hikaye-i Sergüzel

  • 24,00 TL17,76 TL

    hopi kampanyası
    0,89 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Aşkın Bin Bin Hali - Hikaye-i Sergüzel, ilginç halk romanlarımızdan biridir. Ana konusunu aşk oluşturmakta ve bütün benzerleri gibi düzyazı metin yer yer şiirlerle süslenmektedir. Ne ki bildiğimiz aşk hikayelerinden önemli bir farkı var: Onlar gibi tek bir aşk hikayesi yerine birçok farklı hikayeyi içeriyor.


Bu yönüyle Aşkın Bin Bir Hali - Hikaye-i Sergüzel, topluluklara okunmak üzere yazılmış halk romanlarına benziyor. Ama onlardan ayrılan yönleri de var. Örneğin, diğerlerinde hiçbir zaman göremeyeceğimiz biçimde aşkın çeşitli durumlarını da ele alarak bunları hikayeler üzerinden


Bu nedenle Aşkın Bin Bir Hali - Hikaye-i Sergüzel'i okuyanlar yalnız sıradan bir halk romanı okumakla kalmış olmayacaklardır. Aşk ve mutluluk kavramlarının zengin, yoksul, şehirli, köylü, kadın ,erkek karşıtlıkları çerçevesinde ele alınarak irdelendiğini görecek, dönemin koşulları içinde bu tarafların duygularını, düşüncelerini öğrenecek, yaşadıkları sorunları, çektikleri sıkıntıları, katlandıkları acıları paylaşacak, beslenme alışkanlıklarından başlayarak çeşitli toplumsal kesimlerin yaşam tarzlarına ve kültürlerine de tanıklık edeceklerdir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.