Aşkname

Aşkname

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı 40. Yıl Özel Albümü 3
  • Geçici olarak temin edilemiyor

İTÜ TMDK 40. Yıl Albümleri için Türkiye’nin ve müziğimizin zenginliğini yansıtacak nitelikte özel bir repertuvar çalışması yapıldı. İlk albüm THM türünde “Pür Nida” adıyla çıkarıldı. Albüm, Anadolu’nun derin köklerinden beslenen halk türküleriyle yurdun dört bir yanından renkler taşıyor. Sanat Yönetmenliğini İTÜ TMDK Müdürü Prof. Adnan Koç’un yaptığı albüm için Erzurum'dan Yozgat'a, Kırıkkale'den Kütahya'ya farklı bölgelerden 15 türkü seçildi.

İkinci albüm ise Klasik Türk Müziği türünde “Meşk-i Safa” adıyla çıktı. Sanat Yönetmenliğini Yrd. Doç. Dr. Adnan Çoban’ın üstlendiği ve kronolojik bir repertuvara sahip olan albüm, Klasik Türk Müziğinin geçmişten bugüne uzanan birbirinden güzel şarkılarını aynı CD’de topladı.

20. Yüzyılın renkli ve canlı müzik yaşantısında iz bırakmış birbirinden değerli bestecilere ait 10 eser yer alıyor. Türk Makam Müziği’nde arayışların, denemelerin ve özgün eserlerin ortaya konulduğu bu dönemden örnekler, titiz bir seçki ile bugünün müzik anlayışını da kucaklayan bir yorumla müzikseverlere ulaşıyor.

 

1- Aşk Mevsimi
2- Sıradağlar Mordu Sular Kırmızı
3- Cici Bey
4- Fikrimin İnce Gülü
5- Nikriz Longa
6- Kağıthane’ye Gelin de Yalnız
7- Suna
8- Hasret
9- Derinden
10- Sultanıyegah Sirto


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.