Asrın Lideri Erbakan

Asrın Lideri Erbakan

Milli Görüş Kitaplığı
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bir Erbakan geldi geçti siyasi hayatımızdan, ama o rüzgar gibi esip geçmedi, fırtına gibi yıkıp geçti... Erbakan'dan önce sağ sol vardı, dünyada da Türkiye'de de... ortada bir şeyler dönerdi de kimse ne olduğunu bilmezdi.


Halk ideolojik olarak kamplaştırılmıştı, olumsuzlukları sağcılar solculardan bilirdi, solcular sağcılardan. Erbaka geldi sağcı solcu kalmadı. Hepsini  yıktı, dümdüz etti. Artık sağın da alternatifi Milli görüştü, solun da... Bir Erbakan hoca geçti siyaset tarihimizden; ama rüzgar gibi esip geçmedi; sel gibi akıp geçmedi, bir yağmur gibi yağdı geçti. O bahar yağmurları gibi dönüp dönüp yağdı da; bilen de bilmeyen de o yağmurdan nasibini aldı..


"Türkiye deki dindar kesim; milli görüş vesilesiyle gün yüzü görmüş bakan olmuş meclise girmiş holing kurmuş gazete ve televizyon sahibi olmuş kısacası söz söyler duruma gelmiştir. Sadece dindar kesimin öncüsü ve sözcüsü mü oldu, hayır. O yönetme ve liderlik etme sanatına yüksek bir standart getirdi.


Eyyamcı politikacıları sarstı, zorladı, bir ölçüde değiştirdi. Eski politikacıları eledi, silkeledi, yeni politikacılara yüksek vizyon, olağanüstü gayret ve alternatif üretme modeli oldu.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.