Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi
% 12indirim

Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi

  • 19,00 TL16,72 TL

    hopi kampanyası
    0,84 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti engin bir tarihi tecrübeye sahiptir. Yarınlarımızın umudu olan gençlerimizin gelecekte ülkemizin mukadderatında söz sahibi olabilmeleri ve devletimizi her türlü tehlikelerden koruyabilmeleri için yaşanan tarih tecrübesinden istifade etmeleri zorunludur. Üzerinde yaşadığımız vatanın hangi şartlarda, nasıl ve ne şekilde kurulduğu bilinmeden kıymeti takdir edilmeyeceği gibi, yaşanan acı tecrübelerin tekrar yaşanması da kaçınılmaz olacaktır.


Tarih milletlerin hafızasıdır. Dolayısıyla milletler tarihlerini bildikleri ölçüde var olmayı başarırlar. Öyleyse gençlerimize tarih sevgisi, şuuru ve bilinci verilmesi hayati önemi haizdir. Bu maksatla elinizdeki çalışmada; iki yüzyıldan beri uğradığımız felaketlerin sebeb ve sonuçları, dünden bugünlere nasıl gelindiği, onurlu ve şerefli bir mücadelenin nasıl verildiği, Türk İnkilabı'nın temel felsefesi ile Atatürkçü düşünce sistemi açıklanmaktadır.


Ayrıca, yeni neslin; milli, insanı ve kültürel değerlerini benimseyen, milletini seven, insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen birer vatandaş olarak bilinçlenmesi hedeflenmektedir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.