Atatürk'ün Sevdiği Kadınlar

Atatürk'ün Sevdiği Kadınlar

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Atatürk’ün gönül galerisine kısa bir göz attığımızda oldukça zengin olduğunu görüyoruz.
Başta annesi Zübeyde Hanım, kız kardeşleri Makbule ile Naciye, evlatlık olarak aldığı Zehra Aylin, Rukiye, Nebile, Ülkü Adatepe, Sabiha Gökçen ve dini nikahlı eşi olduğu söylenen Fikrîye Hanım ve resmi olarak evlendiği Latife Hanım olmak üzere etrafında birçok kadın görüyoruz. Atatürk bu kadınlar içinde annesini anne olarak, kardeşlerini kardeş olarak ve manevi evlatlarını birer evlat olarak sevmiştir.


Müjgan,  Nafira, Hatice, Emine, Rum kızı Eleni, Liza, Tevhide Miti Kovaçeve, Madam Corinne, Mısır Hidivi Abbas Hilmi Paşanın kızı Lütfiye, Sultan Vahdettin’in küçük kızı Sabiha Sultan, Afet İnan, Safiye Behar isimli kadınlar ise Atatürk’ün sevdiği gönül galerisinde birer sevgili olarak resmigeçit yapmışlardır.


 “Atatürk’ün Sevdiği Kadınlar” isimli eserimizde yukarıda adı geçen hanımlarla ilgili mevcut kaynakları tarayarak bilgi vermek istedik.


Bununla maksadımız Atatürk’ün de diğer insanlar gibi yeri geldiğince seven, aşık olan ve yeri geldiğince nefret edebilen bir insan olduğunu ortaya koymaktır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.