Aurora Kuzey Ülkelerinden Çağdaş Cam Sanatı
% 25indirim

Aurora Kuzey Ülkelerinden Çağdaş Cam Sanatı

  • 55,00 TL41,25 TL

    hopi kampanyası
    2,06 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kuruluşundan günümüze sanatın farklı dallarında sergiler düzenleyen Pera Müzesi, bu kez de kuzey ülkelerinin çağdaş cam sanatından en önemli örneklerin yer aldığı çok renkli ve kapsamlı bir sergiyi sanatseverlerle buluşturuyor.

Aurora: Kuzey Ülkelerinden Çağdaş Cam Sanatı sergisinde, İsveç, Norveç, Finlandiya, Danimarka ve İzlanda'dan 25 sanatçının 51 yapıtı yer alıyor.

Kuzey ülkelerinin, çağdaş cam sanatında, tasarım ve camın farklı kullanımından kaynaklanan özel ve öncü bir yeri var. Sanatçılar, sürekli arayış içindeler; değişken, yenilikçi ve dünyayı kucaklayan bir süreçte, özgürce ve geniş yelpazede üretiyorlar.

Bu çerçevede, sergide yer alan dünya ölçeğindeki kuzeyli sanatçıların ve zaman zaman malzemenin sınırlarını zorlayan yapıtlarının, cam, zanaat ve çağdaş sanat ilişkisine daha farklı bir gözle bakmamızı sağlayacağı düşüncesindeyiz.

Bu vesileyle, sergiye yapıtlarıyla katılan tüm değerli sanatçılara, İsveç'teki Nääs Konsthantverk'e, kurumun yöneticisi ve serginin küratörü Mats Jansson'a, sergiyi oluşturan seçici kuruldaki özverili çalışmalarından ötürü, Finlandiya'dan Vesa Varrela'ya, Norveç'den Benjamin Slotterøy'a ve Danimarka'dan Susanne Jøker Johnsen'e; Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi çalışanlarına, İstanbul İsveç Başkonsolosluğu'na ve sergiye katkıda bulunan diğer kişi ve kuruluşlara içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.