Avukatlık Hukukunda Reklam Yasağı
% 17indirim

Avukatlık Hukukunda Reklam Yasağı

  • 47,50 TL39,42 TL

    hopi kampanyası
    1,97 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Avukatın reklam faaliyeti dünyadaki tartışmalara paralel olarak Türkiye'de de tartışılmaktadır. İlgili baro disiplin kurulu kararları ve Türkiye Barolar Birliği Disiplin Kurulu kararlarına bakıldığında reklam yasağı ile ilgili verilmiş olan kararların, Disiplin Kurulu'nca verilmiş bütün kararlar göz önüne alındığında önemli bir yer tuttuğu görülür. Türkiye'de avukatlar avukatlık ortaklıkları bilerek veya bilmeden reklam yasağını ihlal etmektedir.


Ayrıca avukatın reklam yasağında çifte standartlı uygulamaların olduğu görülmektedir. Reklam yasağı düzenlenmesinin tamamen kaldırılmasının savunulmasının yanı sıra, düzenlemenin muhafaza edilmesi ancak reklamın sınıflandırılmasının minimize edilmesi de savunulmaktadır.


Kendi içinde farklılıklar içerse de iki başlık altında toplanılan bu görüşlerin ortak noktası Türkiye'deki düzenlemeden memnun olunmadığıdır. Bu nedenle düzenleme yeniden gözden geçirilmeli, avukatların uymakta istekli olduğu, günün şartlarına ve avukatların ihtiyaçlarına uygun, ciddi bir düzenleme yapılmalıdır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.