Avukatlık Yasası
% 2indirim

Avukatlık Yasası

  • 115,00 TL112,70 TL

    hopi kampanyası
    5,64 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kitabın birinci bölümünde avukatların görev suçlarının soruşturulması ve kovuşturulması yöntemi ilgili yargı kararları ile açıklanmaktadır. Birinci bölümde ayrıca, Avukatlık Yasasında düzenlenen suçlar ile Türk Ceza Kanunu ve diğer kanunlarda yer alan ve avukatlar tarafından işlenebilen suç türleri (görevi kötüye kullanma vb.) incelenmekte ve ilgili yargı kararlarına yer verilmektedir. İkinci bölümde avukatlık mesleğinin yerine getirilmesi dolayısıyla savunma dokunulmazlığı hakkı incelenmektedir.

Avukatların disiplin soruşturması ve kovuşturmasının incelenmesi ve TBBDK kararlarının yer aldığı dördüncü bölümden sonra avukatlık sözleşmesinin hukuki niteliği açıklanıp, vekalet ücreti alacağı ile ilgili kararlar ile çeşitli dava türlerine göre vekalet ücretlerini inceleyen Yargıtay kararlarına yer verilmektedir. Beşinci bölümde ayrıca avukatın hukuki sorumluluğu ve ceza yargılamasında vekillik ve müdafilik görevleri incelenmektedir.

Son bölümde, Avukatlık Yasasının madde metinleri, geçirdiği değişiklikleri de içerecek biçimde verilmekte ve yargısal nitelikteki bazı maddeler açıklanırken ilgili kararlara da yer verilmektedir.

 

Konu Başlıkları

Avukat Yasası Madde Açıklamaları

Yeni TCK ve CMK Hükümleri Yönünden Görev Suçları ve Soruşturma Usulü

Zorunlu Müdafilik ve Vekillik Görevleri

Vekalet Belgeleri ve Vekalet Ücretleri

Avukatlara Karşı İşlenen Suçlar

Disiplin Kararları (TBBDK ve Danıştay)

Staj ve Mesleğe Kabul İle İlgili Kararlar

Avukatların Tazminat Sorumlulukları


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.