Avunma Mevsimi
% 31indirim

Avunma Mevsimi

  • 12,00 TL8,28 TL

    hopi kampanyası
    0,41 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Yom Sanat dergisindeki çalışmalarıyla da tanıdığımız Cuma Duymaz ın Arkadaş Z. Özger 2005 Şiir Ödülü ne değer görülen "Avunma Mevsimi" adlı dosyası Mayıs Yayınları tarafından yayımlandı. Bir ilk kitap olmasına rağmen titizce tasarlanmış olan kitap, "kilit", "atlas" ve "burçlar kitabı" olmak üzere üç bölümden oluşuyor. Türk ve dünya şiir geleneğinin yanı sıra felsefenin ve mitolojinin de kıyılarında lirik bir edayla gezinen Cuma Duymaz, bölümler arasına yerleştirdiği alıntılarla ve kitap sonundaki okuma haritası adıyla verdiği listeyle bu gezintide çaldığı kapıları da göstermek istemiş adeta.
1977 doğumlu Cuma Duymaz, Türkçe nin şiire sunduğu imkanları fark ederek yakaladığı söyleyiş kolaylığı ve çok anlamlılık sayesinde:" o zamanlar ben / kitabı kutsanmamış acemi bir peygamberdim", " boşuna kurcalarsın kilidi aklım / bilirim açılmaz / annelerin yüzümüze kapadığı çocukluk", " böyle hangi yolculuğa çıktındı kalbim / su alıyor / suya çizdiğin gemi" , " yanlış değil / yalnız adreslerdeyiz artık / vedalara uzanan / balkonlar / gibi ıssız" gibi çarpıcı dizelere varmış genç bir şair.
Varoluş problemi temelinde, hayatın somut gerçekliği yerine söz ve düşünce aşamasında geliştirilen ciddi bir itiraz algısından doğmuş şiirlerden oluşuyor "Avunma Mevsimi".

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.