Ayağa Oyna Pohnpei
% 28indirim

Ayağa Oyna Pohnpei

  • 20,00 TL14,40 TL

    hopi kampanyası
    0,72 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Dünyanın En Zayıf Futbol Ülkelerinden Birinde Futbolun En Güzel Hikayelerinden Biri Yazıldı”


"Tutku ve samimiyet yüklü”


- FourFourTwo


Bir gün, tam olarak söylemek gerekirse 2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Andorra'nın Rusya ile oynadığı ve sadece 1-0 yenilip beklenmedik bir başarıya imza attığı gün, futbol yazarı Paul Watson ve dostu Matt Condrad bir plan yaptılar:


Dünyanın en kötü milli takımını bul, o ülkenin vatandaşı ol ve milli formayla sahaya çık.


“Hayal işte!” der geçerdik; şayet bu iki genç o günden yirmi bir ay sonra kendilerini evlerinden on üç bin kilometre uzakta, Pasifik Okyanusu’nun ortasında küçük bir ada olan Pohnpei’in kurbağalar tarafından ele geçirilmiş futbol sahasında antrenör olarak bulmuş olmasalardı. 


Ayağa Oyna Pohnpei, dünyanın en zayıf futbol ülkesini tarihteki ilk galibiyetine taşımak uğruna girişilen çılgınca çabanın tümüyle gerçek, fazlasıyla samimi ve bir o kadar da eğlenceli hikayesi. Tutkulu iki genç adamın dünyanın öteki ucunda futbolun yüzünü ve kendilerine tümüyle yabancı insanların hayatlarını nasıl değiştirebileceğini anlatıyor. Bize zamanında futbola neden "güzel oyun" dediğimizi hatırlatıyor. 


Yorum Sayısı: 1

bir solukta okuyacağınız, her ilerleyen bölümde biraz daha işin içine dahil olacağınız ve sonlara doğru artık sizin de ekibin bir parçasıymış gibi hissedeceğiniz gerçek bir hikaye. bir çoğumuzun hep hayalini kurup da cesaret edemediği bir yolculuk, bir başarı öyküsü. keyifli, hele bir de futbolu ve okumayı seviyorum diyorsanız mutlaka edinmeniz gereken bir kitap.

E
Erdi Küçüköneralp  -   04.06.2016