Ayet - Hadis ve Öykülerle Peygamber Sevgisi
% 15indirim

Ayet - Hadis ve Öykülerle Peygamber Sevgisi

Peygamberimizi Daha Çok Nasıl Sevebilir ve Sevdirebiliriz?
  • 12,00 TL10,20 TL

    hopi kampanyası
    0,51 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Habibim, ya Muhammedi De ki: Eğer Allah'ı seviyorsanız, o halde bana tabi olun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın!". (Al-i İmran Suresi, 31)


Peygamber sevgisi hakkında yukarıdaki ayet bizlere öyle bir mantık kuralı ortaya koyuyor ki, başka söze hacet bırakmıyor. Eğer Allah'a (cc) sevgimiz varsa, kesinlikle Peygamber Efendimize (sav) tabi olacağız. Çünkü ayette kesin bir emir ve yönlendirme var. Ayetin mealine ters manadan bakacak olursak, Peygamber Efendimiz'e (sav) ne kadar tabi oluyorsak, Allah'a (cc) sevgimiz o derecedir. Bu nedenle Peygamber Efendimizin (sav) görünen ve görünmeyen, yani hem maddi hem de manevi birçok yönünü öğrenmeliyiz ki, O'na (sav) gerçek manada tabi olmaya çalışabilelim. Ayrıca, "Allah'ı kurallarına sevdirin ki, Allah'ta sizi sevsin."


Hadis-i Şerifi de, Peygamberimizi (sav) sevmek kadar, sevdirmenin de önemine işaret ediyor.


Peygamber Efendimizin (sav) manevi şahsiyeti, gülük yaşantısı, bir günü, davranış şekilleri, aile hayatı, ibadetleri, engelli bireylerle olan ilişkileri ve ünlü düşünürlerin beyanları gibi dokuz bölümden oluşan bu eser, bizleri inşallah Peygamberimizi daha çok sevme ve sevdirme hedeflerine ulaştıracaktır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.