Ayetlerin Işığında Peygamber Kıssaları ve Helak Olan Kavimler

Ayetlerin Işığında Peygamber Kıssaları ve Helak Olan Kavimler

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Peygamber kıssaları, sembolik anlatımlar değil, yaşanmış sosyal gerçekliklerdir. Yapılması gereken bu güzel eseri her yaştan insanımız okumalı, kıssaların neticesinde sunulan ahlaki öğütlerden sonuç çıkarılmalıdır. Çünkü bu kıssalarda anlatılan hakikatler, modası geçmiş, ölü davranış modelleri değil, kıyamet sabahına kadar insanın doğasına hitap eden ve onu iyi insan yapmayı hedefleyen dipdiri kurtarıcı mesajlardır.


Toplum olarak, başta Hz. Peygamber olmak üzere, Kur’an’da örnek davranışları anlatılan ve tarih boyunca, insanlığın ilim, irfan, adalet, yüksek ahlak ve faziletle donanmasında getirdikleri öğretilerle örnek olmuş bu seçkin şahsiyetlere iyi kulak vermeli ve onların öğreti ve hayatlarından davranış modelleri çıkarmalıyız.


Uzun ve yorucu bir çabanın ürünü olan bu güzel eserinden dolayı değerli kardeşim Ömer Lütfi Ersöz'ü tebrik ediyor, bundan sonra da güzel eserler kaleme almasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Ayrıca bu kitabı değerli okuyucu kardeşlerime hararetle tavsiye ediyorum.
Rabbimiz bu eserin tesirini halketsin!..


- Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, NEÜ, İlahiyat Fakültesi Dekanı


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.