• Ayfer Tunç’la Karanlıkta Kelimeler% 29indirim
    Ayfer Tunç’la Karanlıkta Kelimeler
    Ayfer Tunç’la Karanlıkta Kelimeler

Ayfer Tunç’la Karanlıkta Kelimeler

  • 29,00 TL20,59 TL

    hopi kampanyası
    1,03 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Ayfer Tunç’la Karanlıkta Kelimeler e-kitabı

“Bu söyleşi, 1989’dan bu yana yayımladığı nitelikli öykü ve romanlarla dikkati çeken, giderek çağdaş Türk edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Ayfer Tunç’un yazar olma sürecini ve edebiyat hayatının son yirmi beş yılını kendisinden dinlemek amacıyla gerçekleştirildi. Yazarlardan bu tür konularda bilgi derleme imkânını kaçırmamak gerek. Özellikle de Ayfer Tunç gibi ardında biyografik malzeme bırakmaya gönüllü değillerse. Söyleşimiz sırasında, Tunç’un otobiyografi yazmayacağını, kişisel hayatına ait arşiv tutmaya da hiç meraklı olmadığını şaşkınlıkla öğrendiğimde bu işe kalkışmakla ne kadar iyi yaptığımı anladım.”


- Handan İnci


Karanlıkta Kelimeler, yazdığı kitaplarla edebiyatımızın son yirmi beş yılında silinmeyecek bir etki bırakan Ayfer Tunç’un, hayatı ve yazarlığı üzerine okurlarına önemli ipuçları sunan bir kaynak metin.


 


Dünya Ağrısı

Dünya Ağrısı

Ayfer Tunç

17,75 TL
Suzan Defter

Suzan Defter

Ayfer Tunç

8,52 TL
Yeşil Peri Gecesi

Yeşil Peri Gecesi

Ayfer Tunç

23,78 TL
Aziz Bey Hadisesi

Aziz Bey Hadisesi

Ayfer Tunç

7,46 TL
Kırmızı Azap

Kırmızı Azap

Ayfer Tunç

9,94 TL
Evvelotel - Saklı

Evvelotel - Saklı

Ayfer Tunç

14,2 TL
Kapak Kızı

Kapak Kızı

Ayfer Tunç

14,91 TL
Mağara Arkadaşları

Mağara Arkadaşları

Ayfer Tunç

13,14 TL

Ayfer Tunç, 'hayatını kendinden saklayanlar'dandı... Bugüne kadar!

Edebi serüveninin 25. yılına adım atan Ayfer Tunç, Handan İnci’nin kaleme aldığı nehir söyleşisinde ilk kez kendi hikayesini anlatıyor!

 

Çeyrek asırlık edebi yaratım sürecinde eserleriyle yazın hayatımıza silinmeyen izler bırakan Ayfer Tunç, günlük tutmuyor, mektup yazmıyor ve çoğunlukla otobiyografik öğelerden uzak duruyor. Kendi deyimiyle o ‘hayatını kendinden saklayanlar’dan... Tam da bu noktada Handan İnci’nin titizlikle hazırladığı bu söyleşinin önemini daha iyi kavrama şansı doğuyor: Ayfer Tunç’la Karanlıkta Kelimeler, yazarı yakından tanıyabilmek için ilk kaynak kitap olma özelliğini taşıyor!

Kitabın ortaya çıkış öyküsünü, Handan İnci’nin samimi önsözünde bulmak mümkün: “Sevdiğim yazarların otobiyografilerini, mektuplarını ve günlüklerini her zaman ilgiyle okumuşumdur. Doğrusunu söylemek gerekirse, bu çalışmayı da sadece edebiyat tarihine belge bırakma gayretkeşliği içindeki bir akademisyen olarak değil sevdiğim bir yazarı biraz daha yakından tanımak adına yaptım. Bizde nehir söyleşiler çoğunlukla yaşını başını almış, yazacağını yazmış, köşesine çekilmiş kişilerle gerçekleştiriliyor. Ayfer Tunç, ne iyi ki henüz böyle bir yazar değil, burada sözünü ettiğimiz öykü ve romanların yanına daha nicesini eklemesini bekliyoruz.

Umarım söyleşinin bundan sonrasını da bir başkası sürdürür. Hatta neden olmasın, on yıl sonra kitabın yeni baskısı için kaldığımız yerden devam da edebiliriz. Böylece, Ayfer Tunç’un ucu hiç kapanmayan, her defasında başka bir söyleyiş biçimiyle karşımıza çıkabilen hikâyelerine de benzer kitap...”

 

Ayfer Tunç’la Karanlıkta Kelimeler, hem kendi öyküsünü gizleyen bir yazarın kıymetli hazinesine sızmanın verdiği hazzı yaşatıyor hem de bir yazarın gözünden her yönüyle hayatı ve edebiyatı anlamlandırmaya fırsat tanıyor. Bilinen biyografik çalışmaların kilometrelerce ötesinde duran, samimi ve ilgi çekici bir kılavuz!

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.