Ayraç - Sayı: 70

Ayraç - Sayı: 70

Aylık Kitap Tahlili ve Eleştiri Dergisi (Ağustos 2015)
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Dile Kolay: 7. Yıl 70. Sayı

Okurlarımıza 70. kez merhaba demenin kıvancı ve mutluluğu içindeyiz.

Ayraç dergisi yakın bir zamanda birçok değişikliğe gitti. Önce kurumsal anlamda yeni bir çatının altında devam etti yolculuğa. Bütün yayıncıların ortak çilesi olan dağıtım konusunda çok ciddi bir iyileşme süreci yaşadı. Sonra editörleri değişti. Yazar kadrosu da hem değişti hem çeşitlendi. Mizanpaj ve diğer teknik konularda da fark edilir bir yenilenme hâlinde.

Yeni yayın dönemine erken girdiğimizi söyleyebiliriz. Ayraç dergisi artık okurla daha yakından ilişki kuracak, kitap ve yayınevi çeşitliliğiyle okuruna zengin bir içerik sunacak. Yalnızca kitap tahlil yazıları değil kitap dünyasına dair haberler, röportajlar, yayınevlerinin mutfağına ışık tutan yazılar, biyografiler de yar alacak.

“Şiirin Gündemi”, “Kurmaca Gündemi” ve “Editörün Masasındakiler” okurdan olumlu not aldı. Çocuk edebiyatı sayfalarımız çocuklar ve anne babalar için önemli bir kaynak olmaya devam ediyor.

70. sayımızda, İhsan Oktay Anar’ın “Kitab-ül Hiyel” adlı kitabını analiz eden Onur Ramazan’ın “Postmodern açıdan Kitab-ül Hiyel” isimli çalışmasını siz değerli okurlarımıza ek olarak hediye ediyoruz.

İyi okumalar.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.