Aziz Sancar ve Nobel'in Öyküsü
% 35indirim

Aziz Sancar ve Nobel'in Öyküsü

  • 17,00 TL11,05 TL

    hopi kampanyası
    0,55 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Bilim gazeteciliği” denilince ülkemizde akla ilk gelen isim olan Orhan Bursalı, 2015 Nobel Kimya Ödülü’ne değer görülen Aziz Sancar’ın yaşamını ve çalışmalarını anlatıyor.


Mardin’in Savur ilçesinden Stockholm’deki Nobel törenine uzanan müthiş bir başarı öyküsü yer alıyor elinizdeki kitapta. Laboratuvarlarda geçen bir ömrün ve bilim dünyasını sarsan keşiflerin yanı sıra Aziz Sancar’ın özel dünyasına çok yakından bakıyor, bu büyük bilim insanının tutkularına tanıklık ediyorsunuz.


Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü, futbol tutkusundan kanser tedavisinde açtığı yeni kapılara, altı şişe birayla eve kapanmasından en çok etkilendiği Nobel tebrikine, ailesinden çalışma arkadaşlarına kadar, Nobelli bir bilim insanının dört dörtlük portresini sunuyor.


“Nobel almak güzel ama ondan da güzel şey Nobel’i almaya giden yol ve yapılan keşiflerdir.”


- Aziz Sancar


Çatışmanın Anatomisi

Çatışmanın Anatomisi

Orhan Bursalı

14,95 TL
Hey Türkiye Nasılsın?

Hey Türkiye Nasılsın?

Orhan Bursalı

15,75 TL
10 Yıldır AKP

10 Yıldır AKP

Orhan Bursalı

10,5 TL
Türban

Türban

Orhan Bursalı

8,25 TL
Yorum Sayısı: 1

Sn. Aziz Sancar Nobel Ödülünü neden ald,ı ne ile aldı, nasıl aldı ? Tüm bu sorulara Orhan Bursalı'nın yalın anlatımı ile cevap bulabildim. Bursalı'nın titiz yaklaşımı sonucu dipnotlarla verilere, daha fazla bilgiye ulaşmak mümkün. Çoşkulu yaklaşımı sayesinde bir bilim serüvenini heyecanla takip edebiliyor, bir solukta okuyabiliyorsunuz.

C
Cemile Elçin Üner  -   06.06.2016