Bar mı? Mitsva mı?
% 25indirim

Bar mı? Mitsva mı?

  • 25,00 TL18,75 TL

    hopi kampanyası
    0,94 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Bar mı, Mitsva mı? Barın sağladığı fiziksel zevk ile Mitsva'nın verdiği manevi mutluluk arasında gerçekten bir tercih yapmak zorunda mıyız? Hem suya dokunsak hem de sabuna, olmaz mı? Yahudi yaşamı kendini dünya meselelerinden soyutlamalı mı? İkisi, bir sentez içinde var olamazlar mı? Bir insan hızla asimile olan sözde laik bir toplumda Tora'ya gönülden bağlı bir Yahudi olarak yaşayamaz mı? Yahudi toplumu değişik sesleri ve görüşleri bağrına basar mı? Tora'daki en yaygın emir hangisidir? Yahudi halkının geleceğini nasıl güvence altına alabiliriz? Toplumsal baskının üstesinden nasıl gelebiliriz? İç mücadelemizi nasıl kontrol altında tutabiliriz? Bir kişi diğer bir kişiden daha Yahudi olabilir mi? Yahudiliği nasıl ölçeriz? İçinde bulunduğumuz çıkmazdan nasıl kurtulabiliriz? Yahudilik, karışık evlilik ile ilgili ne demektedir? Ya din değiştirip Yahudi olmak isteyenler? Yahudiliği gelecek nesiller için geçerli ve önemli kılabilmek için neler yapabiliriz?

Bu kitapta yazan her şeyi kabul etmiyor olabilirsiniz. Bu kitapta yazan her şeyi kabul ediyor olabilirsiniz. Yalnızca bazı şeyleri kabul ediyor olabilirsiniz. Bu da oldukça normal bir şey çünkü biz düşünmek ve araştırmak için kendi aklını kullanan insanlarız.

Rav Mendy Chitrik, 13 yıldır Türk Yahudi Cemaatinin ayrılmaz bir parçası olarak Aşkenaz Cemaatinin hahamlığını üstlenmenin yanı sıra birçok kişi için hem öğretmen hem de yakın dost olmuştur. Oldukça ilgi gören "On Yıldır Türkçe Konuşuyorum" (Gözlem 2012) adlı ilk kitabında olduğu gibi bu kitap da, kimi zaman alışık olduğunuz tarzdan çok farklı şekilde yazılmış anekdotlar, kıssadan hisseler, gerçek hayat hikâyeleri ve bazı ağır konularla ilgili hafif yorumlardan oluşmakta.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.