Bardaktan Çaylar Radyodan Türküler
% 10indirim

Bardaktan Çaylar Radyodan Türküler

Hikayelerim
  • 10,00 TL9,00 TL

    hopi kampanyası
    0,45 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bardaktan Çaylar Radyodan Türküler yazarın ilk kitabıdır. Bu kitapta yazar Alman Edebiyatı'nda "Kurzgeschichte: Kısa Hikaye" diye bilinen bir türün Türk Edebiyatı'ndaki örneklerini sunmaya çalışılmıştır. Amaç kısa hikaye dokusu içinde olayları veya duyguları çarpıcı etki yaratacak şekilde aktarabilmektedir.

Elbette okurken keyif almak yani Edebi bir zevki tatmak ve aynı zamanda analitik düşünmeye zorlamak buradaki hikayelerin ana yapısını oluşturmaktadır. Okuma zevk ve alışkanlığının gittikçe azalmaya başladığı analitik düşüncenin itibar kaybettiği günümüzde bir nebze yaraya merhem olur diye bu hikayeler yazılmıştır.


Yorum Sayısı: 6

Bir solukta okudum. Çok sicak, zaman zaman huzunlendiren, zaman zaman gulumseten hikayeler. Temiz ve duru bir dille yazilmiş. Cocuklara da gonul rahatligiyla okutabileceginiz, akici ve samimi hikayeler. Beni de kendi cocukluk gunlerime goturdu. Son zamanlarda okudugum en icten kitap, sanki yazarinin geçmisine dogru bir yolculuga cikmissiniz gibi.

H
Hilal Demirel  -   14.03.2016

İnanılmaz samimi ve akıcı bir dille yazılmış bir eser. Yazar, en yalın haliyle yaşadıklarını öyküleştirirken aynı zamanda ülkenin bir döneminin toplumsal dönüşümüne de ışık tutuyor.

M
Merve Yıldıztekin  -   14.03.2016

Yalın Anadolu gerçeği ile yaşanmışlıkları küçük bir çucuğun gözüyle bütün doğallığı ve saflığıyla anlatıldığı hikayelerden oluşan kitap. İçinizde gizli kalan duyguları ve heyecanı Anadolu kırsalında yaşatan İbrahim Yazar, Sait Faik Abasıyanık ve Sabahattin Ali'nin eserlerindeki coşkuyu içimizde tekrar doğuruyor.

Ö
Özgür Özaslan  -   15.03.2016

Ülkemizin sıcaklığını özleyen tüm gezgin ruhlar için bir bardak çay gibi, gurbete iyi gelecek bir kitap

G
Gülsüm Arıkan  -   14.03.2016

Kitapta yer alan ve her biri birbirinden merak uyandırıcı hikayeleri, hiç sıkılmadan bir solukta okuyabiliyorsunuz. Bununla birlikte Edebiyata ilgi duyanlar açısından "Kısa Hikaye" tarzında yazılmış en iyi örneklerden biri olan bu kitabı, türün gelişimi açısından değerlendirmek mümkün. Yeni yeni okuma alışkanlığı geliştiren çocuklarınızla birlikte bu samimi ve hepimizden bir parça barındıran kitabı okumanızı tavsiye ederim.

E
Elif Doğru  -   23.03.2016

Kitabı çok beğendim, çoçuklarımlan beraber haz alarak okuduk, ibrahim yazarı tebrik ediyorum inşallah devamı gelir.

O
Oktay Zor  -   15.03.2016