Başıboş Bir Yolculuktan Notlar
% 35indirim

Başıboş Bir Yolculuktan Notlar

  • 11,00 TL7,15 TL

    hopi kampanyası
    0,36 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Ardında edebiyatın her alanından binlerce sayfalık eserler bırakmış, 20. yüzyılın en kendine özgü yazarı,şairi Fernando Pessoa’dan (1888-1935) bir güldeste, tanımayanlar için tanışma vesilesi...


Pessoa’nın gözde temaları olan “düşünmek, hissetmek”, “düşlemek,yaşamak”, “dış,iç” karşıtlıkları, “kendiyle ben arasındaki mesafe”, Tanrı, teozofi, mitler, yitim duygusunun sürekliliği gibi kavramlar etrafında dolanıp duran kısa metinler, cümleler, dizeler... Baştan sona ya da atlayarak okunabilecek, Pessoa’nın şiirli felsefesinin tek bir cümlesiyle günler geçirmeye imkân tanıyan bir seçki...


“Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek).”


Yorum Sayısı: 3

Portekiz'li yazar Pessoa'yı merak edenler için tanışma niteliğinde en doğru kitabın bu olduğunu düşünüyorum. Fernando Pessoa'nın gerek kendi adıyla gerek yarattığı farklı karakterler aracılığıyla yazdığı kitaplardan altı çizilesi cümlelerin toplandığı, bir aforizma kitabı diyebiliriz.

A
Alican Sunal  -   02.05.2016

Pessoa'nın farklı takma adlarla bir çok eser bulunmakta ve bunlardan sadece biri yaşarken yayınlanmış. Bu farklı takma adlar sadece biri isimden ibaret değil her bir takma ad aslında başka bir felsefesi olan kişilik bu yönüyle öne çıkıyor Pessoa işte bu kitapta da o farklı kişilerden kısa kısa bölümler bulacaksınız yazarla tanışmak için iyi bir kaynak.

B
Burak Akgün  -   06.03.2016

Pessoa'nın çeişitli takma adlarla yayınladığı eserlerinden kısa kısa seçmeler. Ben çok beğendim. Tüm kitaplarını okuma fırsatı bulamayacağınız için gayet güzel ve değerli bir kitap oluyor.

K
Kerim Azak  -   09.02.2016