Başkanlık Sistemi ve Türkiye'de Uygulanabilirliği

Başkanlık Sistemi ve Türkiye'de Uygulanabilirliği

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Doç. Dr. Murat Yanık İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi olan Doç. Dr. Murat Yanık, 1972 Kahramanmaraş doğumludur. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1995- 1997 döneminde " Başkanlık Sistemi ve Türkiye'de Uygulunabilirliği" isimli tez çalışmazıyla yüksek lisans eğitimini tamamlayan yazarın bu çalışması 1997 yılında Alfa Yayınları tarafından aynı isimle kitap olarak basılmıştır.


1997 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında doktoraya başlayan yazar, 2002 tarihinde "Parti İçi Demokrasi" ismini taşıyan doktora tezi ile doktora eğitimini tamamlamış ve yazarın bu çalışması, Kasım 2002 tarihinde Beta Yayınları tarafından kitap olarak basılmıştır. 3. kitabı olan Siyasal Partiler Hukuku Mayıs 2007'de yayınlanan yazar, 2008 yılında Der Yayınları tarafından basılan "Yüce Divan" isimli kitabıyla Anayasa Hukuku doçenti olmuştur. Yazarın Sorularla Anayasa Hukuku kitabı 2013 yılında Der Yayınları tarafından basılmıştır.


Bu kitaplarının yanında birçok makalesi bulunan yazar, 2006 yılında İngiltere Southampton Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde, 2011- 2012 yıllarında Georgetown Hukuk Fakültesi'nde misafir öğretim üyesi olarak bulunmuş ve çeşitli araştırma ve incelemeler yapmıştır. Halen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak çalışmaya devam etmektedir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.