Baskı Resim - Kapsamlı Materyaller ve Teknikler Rehberi
% 19indirim

Baskı Resim - Kapsamlı Materyaller ve Teknikler Rehberi

  • 90,00 TL72,90 TL

    hopi kampanyası
    3,65 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu kitap yedi baskı resim tekniği için kolay anlaşılır ve pratik bir rehberdir:


- Yüksek baskı
- Çukur baskı
- Kollagraf
- Taşbaskı
- Elekbaskı
- Mono baskı
- Karışık teknik


Her teknik, baskı kalıbının geliştirilmesinden, presin kurulumuna ve baskının çizimi için kullanılacak uygun mürekkeplerin seçimine dek ayrıntılı bir şekilde ele alınmaktadır. Adım adım, kolay anlaşılır illüstrasyonlar, çağdaş baskı resim sanatçılarıyla yapılan röportajlar ve günümüz baskıresmini en iyi şekilde yansıtan çok sayıda resim, ilham verici bir kaynak oluşturmaktadır. Sayısal tekniklerin baskıresim alanında değerlendirilmesi, baskı atölyesinin kurulumu ve düzenlenmesi, sorun giderme teknikleri ve kolay anlaşılır kaynaklar listesi, bu kitabı hem deneyimli baskıresim sanatçıları, hem de yeni başlayanlar için, tek elden gerekli bir kaynak haline getirmektedir.


Beth Grabowski: Baskıresim sanatçısı ve Chapel Hill, North Carolina Üniversitesi’ de Sanat Profesörü. Yakın zamanda yapıtı Berlin’de Käthe Kollwitz’in onuruna düzenlenen bir sergide yer almıştır. “Baskıresim Atölyesi El Kitabı - 1999”( A Printshop Handbook -1999) adlı kitabın yazarıdır.


Bill Fick: Baskıresim sanatçısı ve Duke Üniversitesi Sanat Bölümünde misafir öğretim üyesi Doçent. Aynı zamanda satirik linolbaskı yapımında uzman, Cockeyed Press’in yöneticisidir.
566’sı renkli olmak üzere, 657 illüstrasyon.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.