Başlangıç Keman Eğitimi

Başlangıç Keman Eğitimi

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu kitap, 1998 yılında hazırlamış olduğum "Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Hazırlık Sınıfı Keman Dersi Uygulamalarının İncelenmesi" isimli yüksek lisans tezimin bir devamı niteliğindedir.

Ülkemizde sayıları hergeçen gün artmakta olan mesleki müzik eğitimi kurumları ile birlikte, keman çalanların/öğretenlerin sayıları da artmaktadır. Bu müzik kurumlarında yapılan keman eğitimi, müzik eğitiminin önemli bir boyutunu oluşturmaktadır. Ancak geçmişten günümüze kadar daha çok felsefi temelleri üzerine yeterince çalışılmamış ve bu konuda çok az sayıda Türkçe kaynak yayınlanmıştır. Bu kitap; özellikle keman eğitimcilerine, keman eğitim/öğretimiyle ilgili araştırmalar yapanlara ve kısmen de keman öğrenenlere yararlı olacaktır.

"Başlangıç Keman Eğitimi" ile sınırlandırdığım bu kitapta; keman eğitim-öğretimine ilişkin başlıca teknik-ilke yöntem ve felsefeler yer almaktadır. Keman eğitimi karmaşık ve uzun bir süreçtir. Bu süreç içinde karşılaşılan birçok güçlüğü yenmenin çeşitli yol ve yöntemleri vardır. Kitapta; özellikle başlangıçta karşılaşılan bu güçlüklerin aşılması için nasıl bir yöntem izleneceği konusunda ulusal ve uluslararası literatüre girmiş olan birçok keman eğitimcisinin görüşlerine ve onbeş yıllık öğretmenlik deneyimlerime yer verilmiştir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.