Başucu Şarkıları 3

Başucu Şarkıları 3

  • Geçici olarak temin edilemiyor
1. Eksik Bir Şey
2. Pencereler Önünde
3. Kumsalda
4. Ağlıyor İstanbul
5. İyisin
6. Sevda Kuşun Kanadında
7. Yalan Da Olsa
8. Söyleyemedim
9. Dünya Dönüyor

Zuhal Olcay Başucu Şarkıları albümlerinin 3’cüsü ile karşımızda…
Bu albüm de unutulmaz bestelerin yer aldığı 9 şarkı; ‘’Nadir Göktürk ‘ten ‘’Eksik Bir Şey’’, Atilla Engin ‘den ‘’Kumsalda’’, İlhan Şeşen ‘den ‘’Ağlıyor İstanbul’’, Cem Karaca ’dan ‘’Sevda Kuşun Kanadında’’, Ahmet Kaya ‘dan Yalan da Olsa, Ülkü Aker ‘den ‘’Söyleyemedim’’, Fecri Ebcioğlu ’dan ‘’Dünya Dönüyor’’.. Ayrıca, Pencereler Önünde ve yepyeni yorumuyla sözleri Leyla Tuna, bestesi  Onna Tunç’a ait  ‘’İyisin” bulunuyor.

Zuhal Olcay albümle birlikte yayımlanmak üzere Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde DNA İstanbul Film’le ‘’Pencereler Önünde’’ adlı şarkısına klip çekti...

Başucu Şarkıları 3’ün Kayıtları Saygın Özatmaca tarafından Babajim stüdyosunda yapıldı.. Mix’i Alp Turaç  mastering de Mirko Ettore D'Agostino  yaptı.

Albümde Zuhal Olcay’a çok değerli müzisyenler eşlik etti; Müzik Direktörü ve Aranjörlüğünü Cem Tuncer  yaptı. Sevda Kuşun Kanadında ve Söyleyemedim adlı şarkının aranjörlüğünü Tolga Kılıç, Vokal Koçluğunu Yonca Kocadağ üstlendi. Gitarlarda Cem Tuncer, Piyano ve Rhodes’te Tolga Kılıç, Elektrik Bass’ta Eser Ünsalan, Kontrbass’ta  Volkan Hürsever, Davul’da Ediz Hafızoğlu, Perküsyon’da  Cengiz Ercümer, Tenor Sax. ve Soprano Sax.’da Engin Recepoğulları, Klarnet’te Göksun Çavdar, Kanun’da Göksel Kartal, Viyolansel Solo’da Özel Arkun, Vokal’de Yonca Kocadağ ve Murat Aziret,  Akordeon’da Bekir Sakaryalı, Yaylılar’da ise İlyas Tetik, Ayhan Şenyaylar, İbrahim Şentürker ve Özel Arkun yer adılar.. Fotoğraflar’da  Anthony Macri  Kapak Tasarım’da ise  Amir Shingray imzası bulunuyor.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.