• Batı Penceresinin Meleği% 29indirim
    Batı Penceresinin Meleği
    Batı Penceresinin Meleği

Batı Penceresinin Meleği

  • 26,50 TL18,82 TL

    hopi kampanyası
    0,94 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Baron Müller kendisine miras kalan günlükleri karıştırırken, Kraliçe I. Elizabeth’in büyücüsü John Dee’nin hayat hikâyesiyle karşı karşıya olduğunu anlar. Baronun yazgısı, Dee’nin yarım bıraktığı işlerle ilintilidir ve baron hem kendisinin hem de Dr. Dee’nin yazgısını tamamlamak için zaman ve mekânda farklı izler sürmeye başlar, böylece büyük simyacının ölümsüzlüğü bulduğu dünyaya dalar. Dee’nin hayattaki son akrabası Baron Müller, şimdi geçmişin hatalarını düzeltmek, pürüzlerini gidermek durumundadır.

Batı Penceresinin Meleği büyü ve simyayla dolu bir öykü, okült bir metin. Gustav Meyrink’in bu son romanı, çoktan tükenmiş gibi görünse de yaşanmaya devam eden hayatlarla, bugünün görüngülerinde yüzeye çıkan geçmişin yansımalarıyla ilgili. Batı Penceresinin Meleği, başka yaşamların ve başka dünyaların birbiriyle bağıntılı olarak yan yana varlık gösterdiği çok katmanlı bir evren.


Yorum Sayısı: 1

Meyrink'in bu kitabı, hikayenin etrafında örüldüğü tema açısından orjinal olmakla birlikte, kurgusu nispeten zayıf kalmış; okült literatüre aşina olanlar için son derece harcıâlem olan malumatlar-kavramlar serpiştirilmiş, zayıf bir görüntü veriyor. Elizabeth Çağı'nın sansasyonel bilim adamı -ve okültisti- John Dee, geride bıraktığı eserlerin yoğun içeriği itibariyle şüphesiz okuyucuyu daha ziyade içine çekebilen bir kurgunun parçası olabilirdi. Hasılı, okumayın demem, ama özellikle önermem de.

B
Barış Uzun  -   06.02.2016