Bebekler İçin Beynin Kuralları

Bebekler İçin Beynin Kuralları

Sıfırdan Beş Yaşa Kadar Akıllı ve Mutlu Bir Çocuk Nasıl Yetiştirilir?
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu kitap sayesinde;


Çocuklarınızı tamamen yeni bir bakış açısıyla görecek ve onları nasıl yetiştireceğinize dair yepyeni bir anlayışa sahip olacaksınız.


Hamilelik sürecinde yapabileceğiniz tek önemli şey nedir? Televizyon seyretmek bir çocuk beynini nasıl etkiler? Öfke nöbetlerinin üstesinden gelmek için en iyi yol nedir?


Dr. John Medina, Ebeveynlikte devrim yaratmak için yazdığı Bebekler İçin Beynin Kuralları kitabında, sıfırdan beş yaşa kadar nasıl akıllı ve mutlu çocuklar yetiştirileceğine dair en son bilimin anlattıklarını bizlerle paylaşmaktadır.


Bebekler için Beynin Kuralları, bilim adamlarının bildikleriyle ebeveynlerin uyguladıkları arasındaki boşlukta köprü oluşturmaktadır. Gelişimsel moleküler biyolog ve baba olan Dr. Medina, büyüleyici ve komik hikâyeler aracılığıyla bir çocuğun beyninin nasıl geliştiğini gözler önüne sermekte ve ebeveynler için pratik ipuçları sunmaktadır.


 Sürprizlerden sadece bir tanesi: Çocuklarınızı kendi seçtikleri bir lise ya da üniversiteye sokmanın en iyi yolu...


 Öğreneceklerinizden bazıları:


Doğanın nerede bittiği ve beslenmenin nerede başladığını
Neden “zekâ geliştirici” oyuncaklar satın almanıza gerek olmadığını
Erkeklerin neden daha fazla günlük ev işi yapmaları gerektiğini
2 yaşın altındaki çocuklarda televizyonun etkilerini
Bebeklerin en çok neden güven hissine ihtiyaç duyduklarını
Çocuğunuzun diğerleri ile iletişim kurma kabiliyetinin gelecekteki matematiksel performansını nasıl etkilediğini
Aklın ve mutluluğun neden ayrılamayacağını, çocuğu mutluluğu pahasına akademik başarının peşinde koşturmanın hepsini kaybetmesine nasıl sebep olduğunu
Çabayı övmenin, zekayı övmekten neden daha iyi olduğunu ve akademik performansın en iyi belirleyicisinin zeka değil, kendi kendini kontrolden geçtiğini
Hamilelikten önce, hamilelik sürecinde ve ilk beş yıl boyunca ne yaparsanız; çocuklarınızın yaşamlarının geri kalan bölümünde onları çok etkileyecektir. Bebekler İçinBeynin Kuralları, bu süreci doğru algılama ve yönetme konusunda vazgeçilmez bir rehberdir.


 


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.