Beden Aklıyla Zayıflama
% 28indirim

Beden Aklıyla Zayıflama

Kilo Vermede Diyetsiz Devrim
  • 14,00 TL10,08 TL

    hopi kampanyası
    0,50 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Şimdi devrim zamanı, beden aklını çalıştırarak ideal ölçülerinize dönme zamanı!


Diyet ve zayıflama konusu neredeyse hepimizin gündeminde… Ama kilo sorununu bir türlü çözemiyoruz. Çünkü ‘piyasa’ yanlış yönlendirmeler, kifayetsiz diyetler, demode bilgilerle dolu. Kilo probleminden kurtulmaya çalıştıkça sanki daha çok kilo alıyoruz!


Peki, asıl sorunun yediklerimiz değil, sindiremediklerimiz olduğunu hiç düşündünüz mü? Bedenin de bir aklı olabileceği ve onu tekrar çalıştırdığınızda kiloların kolaylıkla gideceği hiç aklınıza geldi mi? Elinizdeki kitap beden aklının ne olduğunu ve düzgün işlemesi için yapmamız gerekenleri anlatıyor. Dr. Fevzi Özgünül’ün yaklaşık 12 yılda binlerce hastayı tedavi ederken edindiği tecrübelerin sonucu… 


Özgönül uzun yıllar aile hekimliği yapmış. Daha sonra obezite konusuna yoğunlaşmış, kilo problemi yaşamış ve bir türlü bu problemden kurtulamamış 10 binden fazla hasta tedavi etmiş. Yaklaşık 150 bin hasta görüşmesi yapmış. Bu görüşmelerde edindiği bilgileri ve tecrübeleri, Beden Aklıyla Zayıfla’da bizlerle paylaşıyor. İştahı azaltmanın ve ekstra kilolardan kurtulmanın en iyi yolunun, doyana kadar besleyici gıdaları yemek ve vücudu güçlendirmek olduğunu söylüyor. Ona göre bize kilo aldıran fazladan yediklerimiz değil; atladığımız, yemediğimiz öğünler ve yediklerimiz içerisinde sindiremediğimiz bölümler!


Dr. Fevzi Özgönül, “Şişmanlıkta asıl mesele sindirememek! Çünkü beden aklının merkezi, sindirim sistemi! Merkezde işler düzgün yürürse tüm bedende işler düzgün yürür ve yaşam sağlıklı olur” diyor.


Hayykitap sizleri başarı oranı yüzde 95’lere varan yepyeni bir kilo verme modeli ile tanıştırıyor. Üstelik diyet yok, miktar kısıtlaması yok, stres yok, aç kalmak yok! Şimdi devrim zamanı, beden aklını çalıştırarak ideal ölçülerinize dönme zamanı! Kolayca zayıflayıp mutlu olmanın tam zamanı!


İnsanlar bugün özellikle fast food türü beslenme ve dengesiz beslenme alışkanlıkları sonucunda kilo problemiyle karşı karşıya... Bu kiloları ise insanlar, hayatlarındaki en önemli sorunlardan biri haline getirmektedir. Kilo verme konusunda yapılan yanlış yönlendirmeler ise ters tepki yaparak zaten var olan kilonun daha da artmasına neden olmaktadır. Fevzi Özgönül, Beden Aklıyla Zayıfla eseri bu yanlış yönlendirmelere bir son verip, insanları doğru diyetlerle zayıflatarak tekrar sağlıklarına kavuşturmayı amaçlamaktadır.

Fevzi Özgönül, Beden Aklıyla Zayıfla eserinde yer alan diyet programları Canan Karatay’ın televizyonlarda dile getirdiği diyet programlarıyla benzerlik gösterse de beden aklını kullanabilen insanların çok rahatlıkla uygulayıp, kilo verebilecekleri programlardır. İnsanlar, sağlıksız beslenme sonucu aldıkları kilolarını, sağlıklı ve dengeli beslenme sonucunda vermezlerse başlarına istemedikleri sağlık sorunlarını açabilirler. Günümüzde diyet konusunda özellikle internet üzerinden bir virüs gibi yayılan ne olduğu belirsiz kirli bilgiler, insanların sağlığını ciddi manada tehdit etmektedir. Bu tür kirli bilgilerin zararından korunmak için insanların bilinçli davranması gerekir. Bilinçli davranış ise bilgi ile olur. Bu eseri okuyan okuyucular, internet ortamında hangi bilgilerin kirli olduğunu çok rahat ayırt edebileceklerdir.

Fevzi Özgönül, Beden Aklıyla Zayıfla eserinde yer alan diyet programlarındaki yiyecekler her zaman evimizde bulunan yiyeceklerden oluştuğu için ekstra bir masrafta çıkarmamaktadır. Bu esere göre bir insanın kilo vermesinde az yemesinden çok rahat sindirebileceği yiyecekleri yemesi çok önemlidir. Ayrıca insanların günümüzde özellikle öğlen yemeğini atlatması ve sabahları da evden kahvaltı yapmadan çıkıp, dışarıda iki poğaçayla idare etmesi sağlıksız bir beslenme türü olduğu için kilo yapmaktadır. Kilo vermek isteyen insanlar, öğün yemeklerini kesinlikle atlamamalı ve bu öğün yemeklerinde kilo vereceğim diye de az yememelidir. Çünkü öğün yemeklerinin az yenmesi insanı çabuk acıktırmakta ve bu da abur cubur denen beslenmeye neden olmaktadır. Abur cubur denen beslenme türü ise kilo almada en büyük etkendir.

Ülkemizde yaptığı obezite çalışmaları sesini duyuran Fevzi Özgönül, kilo almada en büyük etken sindirememek diyerek insanların neden kolay kilo aldığına dair önemli bir noktaya dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Yazar, Antalya Tıp Fakültesi mezunudur.

Yorum Sayısı: 1

Fevzi Özgönül, Beden Aklıyla Zayıfla eserinde diyet programlarına yepyeni bir bakış açısı getiriyor. Yazar, eserinde bedenimizin de sindirim sistemi adı verilen bir aklı olduğunu ve insanların, kilo almalarındaki asıl nedenin yedikleri değil, yiyip de sindiremedikleri olduğunu savunmuştur. Yazara göre insanlar, yediklerinden kısıtlayarak kilo veremezler. Tam aksine insanlara kilo aldıran yemek yemeyerek aç kaldıkları öğünler ve sindiremediği besinlerdir. Yazar, insanların kilo vermesi için...devamını oku

Ö
Ömer Kurt  -   30.06.2016