Bekir - Bir Türk Masalı
% 31indirim

Bekir - Bir Türk Masalı

  • 25,00 TL17,25 TL

    hopi kampanyası
    0,86 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yaşam, umut üzerine kurulan camdan bir dünya…


Aşk; Bekir’in kaderine yazılmış bir vuslattı ve savaşmadan bu aşka ulaşamayacaktı.


Yıllar boyu sadakatle savaşacak, ruhunun karanlığını aşkıyla aydınlatacaktı... Her şeye rağmen sabırdı aşkı... 


Ne geçmişi... ne geleceği... ne umutları yön verecekti hayatına.


Dua olacak bir cümle girecekti ailem diyeceği insanlarla birlikte karanlık çökmüş öksüz ruhuna... 


 İyiyim... İyiyiz... Biz hep iyi oluruz.


Yıllarca içini kemiren kimsesizliğe, ailem diyeceği, uğruna canını vereceği insanlarda bulduğu sevgi cevap verecekti. 


Kan olmak değildi mesele... 


Mesele can olmaktı...


Işıl Parlakyıldız’ın, Bekir – Bir Türk Masalı eseri okuyucular tarafından büyük bir beğeni ve zevkle okunacak eserlerinden biridir. Işıl Parlakyıldız, Bekir – Bir Türk Masalı eserinde aşkı, duyguyu, dostluğu, toplumda var olan aile bağlarını ve eserde geçen aksiyon bölümlerini tam da bu toprakların diline uygun olarak kaleme almıştır.

Işıl Parlakyıldız, Bekir - Bir Türk Masalı eserinde bir binanın temel üzerinde nasıl duruyorsa yaşamında umut üzerinde öyle durduğunu belirterek yaşamın temelinin umut olduğuna dikkat çekmiştir. Yaşamı doyasıya yaşamak isteyen insanların yaşamlarının besin kaynağının mutlaka umut olması gerektiğine ve hayatı pozitif yaşayan insanlara dikkat edildiği zaman umutlarını her zaman diri tuttuklarına eserde vurgu yapılmıştır. Işıl Parlakyıldız, Bekir – Bir Türk Masalı eserinde her insanın kaderine yazılmış olan aşkına ulaşması için mücadele etmesi gerektiğine, bu mücadelenin de ancak umutla ve sabırla olabileceğine dikkat çekerek, okuyucularına aşkları için büyük bir sadakat içerisinde mücadele etmesi gerektiğini tavsiye etmektedir. İnsanlar, hayatlarında sıkıntılı ve zor dönemler geçirebilirler. İnsanların hayatlarının bu zor ve sıkıntılı dönemlerinde karanlık bir ruh yapısına sahip olduğu bilinmektedir. İnsanların bu karanlık ruh yapısından kurtulmasının tek yolu ise aşk ve aşkın verdiği umut ile yaşam dalını bırakmamaktan geçmektedir. İnsanların yaşamlarına yön veren şeylerin geçmiş ve bugün olduğu çoğu insan tarafından vurgulanmaktadır. Işıl Parlakyıldız, Bekir - Bir Türk Masalı eserinde bunun büyük bir yanılgı olduğuna vurgu yaparak, insanların geleceğine bugünü ve geçmişi değil, ancak umutları yol verir mesajını okuyucularına aktarmaktadır.

Işıl Parlakyıldız, Bekir – Bir Türk Masalı eserinde insanlara hayatta yaşamış olduğu tüm acıları unutturmanın ve bu acıların ruhunda açtığı derin yaraları kapatmanın yolunun umut ve sevgiden geçtiğine vurgu yaparak okuyucularına bu iki kavrama büyük değer vermesini tavsiye etmektedir. Bu eserde, okuyuculara verilen en önemli mesaj ise insanın hayatta sorun odaklı değil, çözüm odaklı olmasının gerekliliğidir.

Yorum Sayısı: 2

Merakla beklediğim Bekir'i iki solukta okudum bitirdim. Yeri geldi gözyaşlarımı, yeri geldi kahkahalarımı durduramadım. Ve tek kelimeyle bayıldım.. Duygu ile birlikte okunsa yeridir. İki kitap birbirini çok güzel bütünlemiş. Hiç gereksiz tekrara düşmeden, birinin uzun uzadıya anlattığını diğeri kısaca bahsedip geçmiş. Duygu'nun olmadığı ya da dışarıda bırakıldığı yeni olayları okuma imkanı elde etmiş olduk bu kitapla. Bekir ile her şey netlik kazandı. Ama Sedat yazılmadan asla seri tamam olamaz.

E
Esen Gezgin  -   02.02.2016

Işıl Parlakyıldız ın Bekir Duygu ve Ali'm i kütühanemin baş köşesind eyer alıyor. her üç kitabı da büyük bir beğeni ile okudum. İçlerinde en çok sevdiğim Bekir oldu. Çünkü Bekir de hem Duygu nun çektikleri hem Sedat ın aşkı hem de Bekir ve Selma nın hikayesi netlik kazandı. Aslında ilk okunması gereken kitap bu olmalı diye düşünüyorum. Büyük bir heyecanla Sedat ı bekliyorum.

A
Adem Keskin  -   17.02.2016