Ben, Malala
% 25indirim

Ben, Malala

2014 Nobel Barış Ödülü
  • 25,00 TL18,75 TL

    hopi kampanyası
    0,94 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Malala kim?” diye sordu silahlı adam.


Malala benim, bu da benim hikâyem.


Haksızlığa maruz kalan ve sonra da susturulan bütün kızlar... Sesimizi birlikte duyuracağız!


Taliban kuvvetleri Pakistan’ın Svat Vadisi’ni kontrol altına aldığında, küçük bir kız hiç korkmadan düşüncelerini dile getirdi. Malala Yusafzay susturulmayı reddederek eğitim hakkı için mücadeleye girişti.


9 Ekim 2012 Salı günü, on beş yaşındayken, neredeyse bunu canıyla ödüyordu. Okul servisiyle eve dönerken, yakın mesafeden açılan bir ateşle başından vurulmuştu. Malala’nın mucizevi şekilde hayatta kalıp iyileşmesi, onu Kuzey Pakistan’daki ücra bir vadiden New York’taki Birleşmiş Milletler binasının koridorlarına uzanan olağanüstü bir yolculuğa çıkardı.


Malala on altı yaşında, barışçıl protesto eylemlerinin dünya çapında sembolü ve Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilen en genç isim oldu.


Ben, Malala tek bir insanın sesinin bile dünyaya değişim yönünde ne kadar büyük bir ilham verebileceğini kanıtlıyor.


Yorum Sayısı: 2

pakistan'ın gizli kahramanı ve kitabın yazarı malala'nın kızlarında eğitim almasını savunurken yaşadıkları olayayları ve pakistan'ı anlatan etkileyici bir yaşanmış olay

E
Elif Türker  -   07.05.2016

Malala, okuduktan sonra kendimi ve günümüz gençliğini sorgulamama sebep olan bir kitap.Dünyadaki en önemli şey olan eğitimi cesurca savunan yaşı küçük ama görüşleri dev bir kız.

D
Duygu Aci  -   01.05.2016