Ben Şiir Olsam Sana Yazılırdım
% 20indirim

Ben Şiir Olsam Sana Yazılırdım

  • 16,00 TL12,80 TL

    hopi kampanyası
    0,64 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Murat Ödemiş, Edirne’de doğmuş, İzmirde yaşamaktadır. Baba mesleği nedeniyle, birçok şehirde yaşamış, şiirle 14 yaşında Bolu’da tanışmıştır. Edebiyat hocası Aykut Karagüzel eşliğinde Sanat Sokağı isimli dergide Genç Sanat köşesinde yazmaya başlamış, sonrasında çeşitli dergilerde şiir ve öyküleri yer almıştır.


Bunun yanı sıra bir çok şiir dinletisinde kendisinin ve ustaların eserlerini seslendirmiş ve şiir seslendirmesi yapmaya devam etmektedir. Yaşar Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği mezunu olup şu an bilgisayar mühendisliği üzerine yüksek lisansına devam etmektedir. Öykü ve şiirler yazmanın yanında 2011 yılından beri MobileCrea isimli mobil yazılım şirketinin kurucu ortağı olarak görev yapmıştır, ve önde gelen bir çok kurumsal firmanın yazılım danışmanlığını yapmaktadır. 2014 Yılının sonlarında ise Yaşar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde görevine başlamıştır.


Şiirde rahat bir anlatımı benimsemiştir, belirli bir kalıp ya da üslubu bulunmamaktadır. Dizelerinde kelime oyunlarına sık yer verir. Şiiri derin bir romantizmle yansıtmaktan çok, şiirlerde yaşadığı bir çok şehri ve tanıdığı farklı karakterlerden kazandıklarını bazen mizah yoluna da başvurarak yansıtmayı tercih eder.


 


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.