• Beni Sessiz de Sevebilir misin?% 33indirim
    Beni Sessiz de Sevebilir misin?
    Beni Sessiz de Sevebilir misin?

Beni Sessiz de Sevebilir misin?

  • 12,50 TL8,38 TL

    hopi kampanyası
    0,42 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Merhaba,


Hiç tanışmadığımız halde seni çok iyi tanıyorum. Henüz farkında olmadığın bir yolculukta olduğunu biliyorum. Acılar ve yalnızlıklar olarak görüyorsun birçok şeyi. Bir çıkış hayal ediyorsun. Bir çözüm. Bir deva.Aslında, aradığın şeyin adını bile bilmiyorsun. Hatta “gerçekten” bir şeyler aradığının farkında bile değilsin. Eksikliğini hissettiğin şey ne olabilir? Umut mu, tebessüm mü ya da hayal kırıklıklarını yok ediverecek sihirli bir aşk mı? Yoksa, huzur mu? Seni sessizce seven, seni hiç unutmayan, sana çok yakın olan biri var. Yeni cevaplar için yeni sorulara ihtiyacın olduğunu anladığın an, hayal kırıklıkları ve kayıplar yerini coşku, nezaket ve farkındalığa bırakacak. 


Hadi, keşfet…


Olmak Cesareti

Olmak Cesareti

Kemal Sayar

8,04 TL
Ruh Hali

Ruh Hali

Kemal Sayar

13,06 TL
Hayat Teselli Bulmaktır

Hayat Teselli Bulmaktır

Kemal Sayar

8,38 TL
Hüzün Hastalığı

Hüzün Hastalığı

Kemal Sayar

9,72 TL
Psikolojiye Giriş

Psikolojiye Giriş

Kemal Sayar

8,28 TL
Kalbin Direnişi

Kalbin Direnişi

Kemal Sayar

9,38 TL
Merhamet

Merhamet

Kemal Sayar

11,72 TL
Ruhun Labirentleri

Ruhun Labirentleri

Kemal Sayar

10,72 TL
Terapi

Terapi

Kemal Sayar

13,4 TL
Kendine İyi Bak

Kendine İyi Bak

Kemal Sayar

9,04 TL

İnsanlar, içeriği hakkında bilgi sahibi olmadığı eserlere adına bakarak kafalarında yorum yaparlar. Bu yorumlar, bazen isabetli olsa da çoğu zaman isabetli olmaz. Bu eserin içeriği hakkında bilgi sahibi olmayan okurlar, eserin adından hemen bir aşk hikayesi ile karşılaşacaklarını düşünürler. Eserin adı ve ilk sayfaları okurda böyle bir izlenim uyandırsa da ilerleyen sayfalarda böyle olmadığı anlaşılıyor. Kemal Sayar, Beni Sessizde Sevebilir misin eserinde güncel toplumsal ve psikolojik konuları özlü sözlerin ışığında incelemiştir. Bu nedenle bu esere, özlü sözler eseri dense de yanlış bir ifade olmaz. Yazar, bu eseri ile toplumsal ve psikolojik tahlil alanında Doğan Cüceloğlu ve Nevzat Tarhan’dan sonra üçüncü isim olabileceğinin kuvvetli sinyallerini vermiştir.

Günümüzde insanların, yaşama karşı motivasyonları her geçen gün biraz daha bozulmaktadır. Her geçen gün biraz daha zorlaşan yaşam koşullarının bunda etkisi büyüktür. Kemal Sayar, Beni Sessizde Sevebilir misin eserinde insanlarda yaşama karşı olan motivasyon eksikliğini gözlemlemiş olacak ki bu eserinde, insanları yaşama karşı motive etmek için özel bir çaba sarf etmiştir. Yazar, eserinde insanların dünyaya negatif değil, pozitif bakmalarını sağlayarak maneviyatlarını güçlendirmeye çalışmıştır. Yazar, bu eserini kaleme alırken çeşitli yazarların, şairlerin ve filozofların görüşlerinden alıntılar yaparak faydalanmıştır. Son günlerde moraliniz bozuk ve kendinizi iyi hissetmiyorsanız bu eseri elinize alın ve okumaya başlayın. Size müthiş derecede moral verecek ve kaçmış olan keyfinizi de geri getirecektir.

Şu dünyada insanların elde edebilecekleri en büyük nimet kendini bilmektir. Kendini bilen insan haddini bilir ve yazarında, eserinde belirttiği gibi kendini ve haddini bilen insan göklere yükselir. Kemal Sayar, Beni Sessizde Sevebilir misin eserinde aşk günümüzde saklanmak yerine direkt görünmek istiyor, özlemek yerine direkt kavuşmak istiyor, günümüzde aşkların beklemeye tahammülü yok diyerek günümüz aşklarını çok güzel tarif etmiştir. Bir insan, ruhunda açılan yaraları nasıl iyileştirir? Yazar, eserinde ruhunuzda açılan yaraları iyileştirmek istiyorsanız affedici olun diyerek bunun reçetesini okurlarına vermiştir.

Kemal Sayar, 1966 yılında Ordu’da dünyaya gelmiştir. Psikiyatri uzmanı olan yazar, alanında profesörlüğe kadar yükselmiştir. Yazarın, bugüne kadar yirminin üzerinde kitabı yayımlanmıştır. Edebiyata karşı ise her zaman özel bir ilgi duymuştur.

Yorum Sayısı: 1

Kemal Sayar, Beni Sessiz de Sevebilir misin eserinde yaşamda herkesin içerisini kor gibi yakan yalnızlığı, çaresizliği ve huzuru bulabilmek için ne aradığımızı bile bilmeden aradıklarımızı bizlere anlatıyor. Bu eseri okudukça yaşama ne kadar karamsar baktığımızın ve belki de bunun için olacak ki her tarafımızı negatifler kuşattığı için pozitiflerin yanımıza gelmeye fırsat bulamadığının farkına varıyoruz. Aslında bu negatiflere kendimizi teslim etmiş değiliz. Pozitiflerin, yanımıza gelebilmesi...devamını oku

S
Serpil Yılmaz  -   30.06.2016