Beni Sevdiğini Söyle
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Onların ilişkisi '20. yüzyılın en son büyük aşk hikayesi' olarak tanımlanıyor. Biri 'Mavi Melek' filminin unutulmaz yıldızı, diğeri 'Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok' adı en ünlü savaş karşıtı romanın yazarı. Marlene Dietrich ve Remarque 1937'de Lido'da ilk kez karşılaştıklarında sabahın ilk ışıklarına kadar sohbet ettiler. Ve aralarında kolay tanımlanamayacak bir ilişki başladı.
Ve bu ilişki ona en güzel, en özlem dolu, en hüzünlü mektupları borçlu olduğumuz bir drama dönüştü. Sevgiliye yazdığı mahrem mektuplarında daha önce hiç olmadığı kadar romancı olan Remarque'ın kelimelerinin havai fişek ateşiyle aydınlanan bir aşk yaşandı uzun yıllar boyu.
Bu mektuplar hayatın tek düzeliği içinde onaylanmamış aşk yeminleridir. Derin bir yalnızlığın sonucu, sadece Remarque'ın özlemlerinde yatan bir alıcıya yazılmışlardır. Remarque bu mektupları aslında kendisine yazmıştır, adeta bir hülya ile kendine kendine konuşmalar gibi. Onların yürek buran, kırılgan melankolisinin konuşmalar gibi. Onların yürek buran, kırılgan melankolisinin sırrı da burada yatar. Herhangi bir yanıt istemezler ve beklemezler. Bu mektuplar Remarque'ın şimdiye kadar bilinmeyen romanıdır sanki. İçerdikleri şiirsel büyü ve kelimeler yoluyla efsunlamaya olan inanca sıkı sıkı tutunuşlarıyla '20. yüzyılın en son büyük aşk hikayesidir.'


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.