Benim Yolum: Aamir Khan'ın İnanılmaz Yolculuğu
% 31indirim

Benim Yolum: Aamir Khan'ın İnanılmaz Yolculuğu

Aamir Khan'ın İnanılmaz Yolculuğu
  • 22,00 TL15,18 TL

    hopi kampanyası
    0,76 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Aamir Khan’ın İnanılmaz Yolculuğu


Hayranları yeteneğini oynadığı filmlerden önce gözündeki ışıktan seziyor çünkü oyunculuğu da kendisi gibi samimi. “Gözleriyle oynayan adam” lakabını almasının bir sebebi var.


Ona sadece sevgi değil saygı da duyuyorlar çünkü ülkesinde yolsuzluk, eğitim sistemi, cinsiyetçilik, çocuk istismarıyla mücadele, insan hakları gibi meselelerde örnek bir aktivist.


O, bir zamanların Hintli çocuk yıldızı, sinemanın içinde doğmuş bir aileye mensup, oyunculuktan yönetmeliğe uzanan zirvenin sahibi.


Gençlerin kalbinin gümbür gümbür atmasına sebep olan ‘çikolata oğlan’dan, Hint sinemasının dönüm noktası sayılan filmlere uzanan yolculuğuyla parlamış bir yıldız.


Çağdaş Hint sineması ona çok şey borçlu. Filmografisindeki yirmi bir filmle kalıplaşmış algısına yenilikler kattığı Bollywood’un gözbebeği, Time’ın seçtiği en etkili 100 isimden biri.


Amir Khan’ın zirveye yaptığı tutkulu ve olgun yolculuğun, hayata ve sinemaya duyduğu aşkın, Tanrı’ya ulaşma çabasının inanılmaz hikayesi…


“Eğer bir şeyleri değiştirmek istiyorsak, hepimizin içine dürüst bir şekilde bakması, yanlış bulduğu şeyleri düzeltmek için çalışması gerek. O zaman toplum genelinde büyük bir değişim yaşanır.”


- Aamir Kahn


“Mezuniyete inanmıyorum. Bir işte gerçekten iyi olmak istiyorsanız, onu öğrenmelisiniz. Ben de bunu yaptım. Büyük bir karardı.”


- Aamir Kahn


Aamir Khan Hint sinemasının en sağlam yıldızlarından biri.


-The Guardian


Aamir Khan Bollywood’un en saygın genç aktörüdür. Jenerasyonunun ilk starı olup rollerini seçtiğinde sektörün de standardını belirlemiştir.


-Time


Sinematik becerinin kesin kavranmasından bahseden seçkin bir film. Görselliği ve zorlu şiirselliği çağrıştırmasıyla,  Raakh çarpıcı bir yapım.


-The Sunday Observer


Orijinal ve canlı... Küller Hint melodramının klişelerinin ötesine geçmek için uğraşıyor ve bunu başarıyor.


-The Guardian


Olumsuz bir rolde çarpıcı bir performans. Filmfare, Aamir’in Raakh’daki rolüne dair.


Yorum Sayısı: 4

Bollywood filmleri izlemekten ve özellikle de Aamir Khan filmleri izlemekten büyük bir keyif aldığım için bu kitabı görür görmez sipariş verdim. Bir çırpıda okudum. Ancak yazarın dönüp dönüp aynı şeyleri yazmasından çok sıkıldım. Yazar filmler üzerinden Aamir Khan'ın yükselişini vermeye çalışmış ancak sürekli tekrara düşmesi, bi ordan bi burdan yazması bazı yerlerin kopuk kopuk olmasına neden olmuş. Yazar ve çevirmenin biraz vasat kalmasına rağmen Aamir Khan'ı biraz daha yakından tanımak...devamını oku

G
Gülgün Güven Zeytün  -   23.02.2016

Aamir khan 'nın hem yüzümüzde bir tebessüm ile duygulandıran ve hayattan anlam çıkaracağımız ve azmin ve başarının en güzel örneği olan bu kitap hayatımıza çok şey katacaktır okumanızı kesinlikle tavsiye ederim hiç pişman olmayacaksınız.

A
Anıl Dede  -   12.02.2016

filmlerini heyecan içinde izlerim en sevdiğim aktörlerden biridir ancak bu kitabı heyecanla andığım gibi okuyamadım çok sıkıcı bir kitap ve insan onun özel hayatını merak ediyor.filmlerinin nasıl yapıldığı sadece anlatılmış.

G
Gökhan Fen  -   16.04.2016

Christina Daniels, Benim Yolum eserini okurken ruhunuzun, yaşamınızda kullanmış olduğunuz maskelerle çevrili hapishaneden kurtulmak ve sizi, siz yapmak için kıvrandığının farkına varıyorsunuz. Bu eserde, Aamir Khan’ın yaşam yolculuğunu okuyacaksınız. O, ünlü bir aktivist olmasına rağmen yaşamını zevki sefa içerisinde değil, insanlığa yardım elini uzatabilmek için yoğun bir gayret ile geçiriyor. Örneğin, ülkesindeki eğitim sistemini düzeltmeye, cinsiyetçiliğin ve yolsuzlukların önüne geçmeye...devamını oku

G
Gökhan Fatih  -   30.06.2016