Benimle Asla Tanışamayacaksın
% 25indirim

Benimle Asla Tanışamayacaksın

  • 29,00 TL21,75 TL

    hopi kampanyası
    1,09 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Ollie ve Moritz...


Onlar bizden çok farklılar.


Hayal bile edemeyeceğiniz özellikleri olan bu iki yakın arkadaşın buluşması imkansız. Çünkü Ollie’nin elektriğe olan alerjisi hayatını tehdit ediyor, Moritz’in zayıf kalbi de bir pil sayesinde atıyor. Bir araya gelmeleriyse ikisinden birinin ölümüne neden olacak.


En karanlık zamanlarında birbirlerine yazdıkları mektuplarla hayatı, hissetmeyi ve sevmeyi öğrenen Ollie ve Moritz için tüm dengeler ortak geçmişlerinin açığa çıkmasıyla değişiyor.Acaba arkadaşlıkları bu değişimi kaldırabilecek kadar güçlü mü?


“Mektuplar iki arkadaşın en karanlık korkuları, deneyimleri ve gelecek kaygıları arasında gidip gelirken, kusursuz bir tempoya dönüşüyor.”


- BCCB


“Komik ve gitgide duygusallığı artan mektuplar sayesinde heyecanlı bir bekleyiş yaratan bu kitap, zayıflığı arkadaşlıkla güce dönüştüren esprili ve olağandışı bir kitap.”


- Kirkus Reviews


“Ollie ve Moritz, merak uyandıran, esprili ve unutulmaz karakterler... Yazarın samimi ve duygusal bir dille kaleme aldığı bu kitap, yeni favoriniz olacak.”


- School Library Journal


“İkili, hayattan dışlanmış ve sıra dışı olabilir ama sorunları ve kalp kırıklıkları nedeniyle oluşan bağları, cana yakın, merak uyandıran bir öykü sunuyor.”


- Publishers Weekly


Bu yarı-bilimkurgu roman şaşırtıcı sahneler içeriyor. Karakterlerin gelişimlerini okurken, kendinizi o dünyaya çekiliyormuş gibi hissedeceksiniz.”


- Voya


“Bu romanı etkileyici ve sayfaları hızla çevrilebilir kılan, Ollie ile Moritz’in unutulmaz anlatımları.”


- Horn Book Magazine


2016 William C. Morris Ödülü Finalisti


Yorum Sayısı: 3

Aradığım hiçbir sitede bulunmuyor kitap evlerinde sahaflarda da bulamadım babil.com birseyler yapsanda artık kitaba ulaşsak olmaz mıııı?

E
Ecran Dolangez  -   19.08.2016

Kitap Oliver(Ollie) adındaki 14 yaşında, elektriğe alerjisi olan bir karakter ile, Moritz adındaki, 16 yaşında, kalp piliyle yaşayan ve gözleri olmadan doğan bir karakter arasındaki mektuplaşmalardan oluşuyor. Karakterler bu mektuplarla birbirlerine duygularından ve yaşadıklarından bahsediyorlar. Ben kitabı ilk gördüğümde, bir aşk hikayesi zannetmiştim. Sonra lgbt temalı olduğunu zannettim ama değildi. Bu konu sadece küçücük bir yerde ele alınmıştı. Kitap yer yer güldüren yer yer düşündüren bir...devamını oku

K
Kitap Muhafızları  -   05.06.2016

Kitabın teması ve ilerleyiş şekli çok hoşuma gitti. İki karakter arasındaki mektuplaşmaları okuyoruz ve bu konsepti gerçekten beğendim.

D
Deniz Altıntaş  -   04.06.2016