Beş Rahmet Kapısı
% 28indirim

Beş Rahmet Kapısı

Aşk - Bilge - Derviş - Ermiş - Sufi
  • 22,00 TL15,84 TL

    hopi kampanyası
    0,79 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Aşk
Kalbinin yaralarına rağmen hâlâ seviyorsan;
bil ki bu kendini sevmeye layık gördüğündendir.


Bilge
İnsanlar seni yanlış anladığında dert etme;
duydukları senin sesin ama aklından geçenler kendi fikirleridir.


Derviş
Aldığı nefesin farkında olan bir insan, 
dışarıda mucizeler aramaz;
o zaten mucizenin kendisidir.


Ermiş
Senin dünyaya baktığın pencere kirli ise;
bizim renkli çiçeklerimizi çamur görürsün.


Sufi
Bir Sufi, güneş gibidir;
"iyi ve kötü" diye ayırt etmeden her şeye ışık olur.


Allah De Ötesini Bırak

Allah De Ötesini Bırak

Uğur Koşar

12,24 TL
Bana Allah Yeter

Bana Allah Yeter

Uğur Koşar

12,24 TL
Rabb'in İçin Sabret

Rabb'in İçin Sabret

Uğur Koşar

12,24 TL
Yüzleşme

Yüzleşme

Uğur Koşar

8,64 TL
Kendini Bilen Rabb’ini Bilir

Kendini Bilen Rabb’ini Bilir

Uğur Koşar

12,24 TL
Allah'a Koşun

Allah'a Koşun

Uğur Koşar

11,52 TL
Beş Rahmet Kapısı: Sufi

Beş Rahmet Kapısı: Sufi

Uğur Koşar

6,88 TL

            İnsanların, yaşamlarındaki ilk hedefleri başarılı ve mutlu olabilmektir. Yaşamında hedefi doğru koyan insanlar, yanlış yolda gidince ne başarıyı ne de mutluluğu yakalayabiliyor. İstanbul’dan, Kars’a gitmeyi kendine hedef seçmiş bir insan, Mardin istikametine doğru yol alırsa, esas hedefi olan Kars’a varamaz. İnsanlarında mutluluğu ve başarıyı yakalayabilmek için ilk önce kendini tanıması gerekirken, kendisi dışında herkesi tanımaya kalkıyor. Böyle olunca da kendini tanımayan insanlar, ne hayatın gerçek manasını ne de Rablerini tanıyamıyorlar. Uğur Koşar, Beş Rahmet Kapısı eserinde insan başka yüreklere gitmeden önce kendi yüreğine gitmeli derken insanlara ilk önce kendi yüreğinizde kendinizi tanımalı, kimliğinizi bulmalı ve ondan sonra başka yüreklere girmeye çalışmalısınız. Ancak böylelikle başka yüreklere de ışık olabileceklerini okurlarına anlatmaya çalışıyor.  

            Hayat bir bütündür ve sevgide hayat gibi bütünlük ifade etmelidir. İnsanlar, yaşamlarında sevgiyi parça parça yaşamaya kalkarlarsa kendilerini de paramparça etmiş olurlar. İnsanlar, sevdikleriyle beraber vardır. İnsanlar, sevdikleri ile gönül dünyasında yaktığı ışığı tüm yaşamına yansıtamıyorsa yaşamının karanlıkta kalan bölgeleri o insanı hep huzursuz edecektir. Uğur Koşar, Beş Rahmet Kapısı eserinde insanın bir hayvana dokunduğunda yıldızları hissetmesi, bir yıldıza baktığında çiçekleri görmesi gerekir derken sevginin bu bütünlük özelliğini ve bu bütünlüğün yaşamın her alanına sirayet etmesi gerektiğini okurlarına anlatmaya çalışmıştır.

            Toplumda genel bir yargı vardır. Karşılıksız sevgi olmaz. Oysa karşılıklı herkes birbirini sever. İnsanlar için hayati önemde olan kendini sevmeyen insanları da sevebilmesidir. Çünkü insanın her sevmediği insan onun sırtında taşıdığı bir yüktür. Bir insanı sırtınızda taşımaya kalktığınız zaman ne kadar yorulursanız, her sevmediğiniz insanda yaşamınızda sizi fiziki taşıdığınızın mislince yorar. Uğur Koşar, Beş Rahmet Kapısı eserinde “marifet sevmekte değil, sevilmeyeceğini bile bile sevmektedir.” derken insanların yaşamlarını kamburlaştıran bu yük meselesini anlatmaya çalışmıştır. Okurlar, bu eseri okuduktan sonra sahibiymiş gibi davrandıkları bu dünyanın aslında sahibi olmadıklarını, sadece şahidi olduklarını anlıyorlar.

            Siirt’te dünyaya gelen Uğur Koşar, yazarlığın yanı sıra ruhsal danışmanlıkta yaparak insanlara hizmet vermektedir. Uğur Koşar, bilimin ve ilimin birbirinden ayrı düşünülemeyeceğini ve dünyanın Kur’an üzerine kurulu olduğunu belirterek zihin, ilim ve psikolojiyi bir araya getirip terapi programlarında büyük başarılara imza atmıştır.

Yorum Sayısı: 1

Uğur Koşar, Beş Rahmet Kapısı eserinde belirtilen rahmet kapıları aşk, ermiş, sufi, derviş ve bilgedir. Bu eser, yazarın daha önce yayınlanmış olan beş eserinin birleştirilerek okurlara özet geçildiği bir eserdir. Bu beş rahmet kapısı ile ilgili bilgileri okudukça yaşamın anlamını daha iyi anlayacak ve belki de yanlış istikamette gittiğinizi fark ederek hayatınızın yönünü değiştireceksiniz. Bu eseri okudukça maneviyatınızı ne kadar ihmal ettiğinizin farkına varacaksınız. Bu eser, maddi değerler...devamını oku

A
Ali Çınar  -   30.06.2016