Beyoğlu'nun En Güzel Abisi
% 25indirim

Beyoğlu'nun En Güzel Abisi

Aşk, Yaşamı; Cinayet, Ölümü Sıradalıktan Kurtarır.
  • 9,90 TL7,42 TL

    hopi kampanyası
    0,37 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yılbaşı gecesi işlenen bir cinayet... Tarlabaşı’nın arka sokaklarında bulunan bir erkek cesedi. Öldürülmüş erkeklerin en yakışıklısı, belki de en kötüsü. Karanlık sırların ortaya çıkardığı utanç verici bir gerçek. Gururlarının kurbanı olmuş erkekler, onların hayatlarını yaşamak zorunda olan kadınlar. Bu cinayetler yatağında, bu kötülükler bahçesinde, bu insan eti satılan can pazarında masumiyetini korumaya çalışan bir adam. Bir zamanlar İstanbul’un en gözde yeri olan Beyoğlu’nun hazin hikâyesi. Karanlık... Soğuk havayla iyice ağırlaşan bir karanlık. Uzaklardan şarkılar geliyor kulağına, neşeli kadın çığlıkları, ayarını yitirmiş sarhoş naraları, biri küfrediyor belki ana avrat, belki ağlıyor biri hıçkıra hıçkıra, belki biri sessizce ölüyor bu gürültünün, bu hengâmenin ortasında. Umurunda değil. Hepsinden sıyrılmış, sadece öfke... Nereye gittiğini bilmeden yürüyor, nefret tarafından kuşatılmış olarak. Kıskançlık denen o canavar, çelikten pençesine almış yüreğini, habire sıkıyor. “Kadınlar,” diyor bir ses zihninin derinliklerinden... “Kadınlar, onlarla oynayamazsın... Oynadığını zannedersin ama bir de bakmışsın, asıl oyuncak sen olmuşsun.” Hayatına giren kadınların yüzleri beliriyor sokağın zemininde. Birer birer düşüyor görüntüleri ayaklarının dibine. Hepsinin boynu bükük, hepsinin gözlerinde keder. Hepsi üzgün... Aldırmıyor, bir su birikintisiymiş gibi basıp geçiyor üzerlerinden ama yeniden düşüyor görüntüler zemine. “Kadınlar,” diyor o ses yine, “Kadınlardan asla kurtulamazsın, hayaletleri hayatın boyunca seni takip eder.”


İstanbul Hatırası

İstanbul Hatırası

Ahmet Ümit

7,42 TL
Kukla

Kukla

Ahmet Ümit

7,42 TL
Patasana

Patasana

Ahmet Ümit

7,42 TL
Kavim

Kavim

Ahmet Ümit

7,42 TL
İstanbul Hatırası

İstanbul Hatırası

Ahmet Ümit

18,75 TL
Sis ve Gece

Sis ve Gece

Ahmet Ümit

7,42 TL
Sis ve Gece

Sis ve Gece

Ahmet Ümit

12 TL
Patasana

Patasana

Ahmet Ümit

15 TL
Ninatta’nın Bileziği

Ninatta’nın Bileziği

Ahmet Ümit

6,75 TL
Masal Masal İçinde

Masal Masal İçinde

Ahmet Ümit

10,53 TL
Yorum Sayısı: 11

Ahmet umitin en iyi kitaplarından nevzat komserle birlikte cinayeti çözmeye çalışacaksiniz

U
Ubeydullah Çarkanat  -   15.03.2016

Ahmet umitin okuduğum ilk kitabı akıcı bi kitaptı çok beğenip diğer ahmet ümit kitaplarını almama vesile olmustur

F
Fatma Çarkanat  -   27.02.2016

cidden okuduğum en iyi kitaplardan biriydi. sıkıldıkça baştan baştan tekrar okuduğum ve gittiğim her yere götürdüğüm kitaptır kendisi. Mutlaka tavsiye ederim. Bir kere başladığınızda bitirmeden bırakamayacaksınız :)

Ö
Özde Şengül  -   02.02.2016

Ahmet Ümit uzun yıllardır keyifle okuduğum ve çok sevdiğim bir yazardır.
Televizyon programlarını, söyleşilerini, röportajlarını elimden geldiğince takip ederim.
Ancak bu ve diğer son okuduğum kitabı -'Sultanı Öldürmek'- beklentilerimin azıcık altında kaldı. Yine de Ahmet Ümit'tir ne yazmışsa heyecanla okunur:))

A
Ayşım Okudan  -   16.05.2016

Ahmet Ümit 'in en sevdiğim romanı galiba bu kitap, şaşırtıcı sürükleyici... okurken olayın içinden biriymiş gibi hissedebilirsiniz yada karakterler çevrenizden insanlarmış gibi gelebilir

Ş
Şevval Şaklaroğlu  -   02.05.2016

yılbaşı işlenen bir cinayet, ardından çıkan mafya babası hesaplaşması... karşılıksız aşkın asla hafife alınmaması gerektiğinin ispatı. Ahmet ümit bizden biri, bizim sokaklarımızın, bizim şehrimizin olaylarını anlatan bir polisiye yazarı. okunması gerekenlerden diye düşünüyorum.

F
Fatma Yıldırım  -   21.03.2016

"Karanlık..." ile başlayarak karanlık olduğunu daha ilk kelimesinden haberdar etmiş bir kitap. Siz karanlıkta ilerlemeye devam edin, son sayfada aydınlığa ulaşacaksınız. Ruhunuzun acizlik kelimesine tanıklık edeceği bir cümle bırakmak istiyorum kitaptan: "Tanrıdan rol çalmak derdi eski bir arkadaşım, birini öldürmenin anlamı budur."

B
Betül Zeybek  -   12.03.2016

Ahmet Ümit'in hoş üslubu ve romandaki karakterlerin sıcaklığı içinize öyle bir işliyor ki... Romanı okurken kendinizi süreli "Katil kim?" diye sorgularken bulacaksınız. Keyifli ve şaşırtıcı bir kitap.

H
Hamdiye Öznur Öztürk  -   15.02.2016

ahmet ümit okumaya bu kitapla başladım diğer kitaplarınıda aldım hikayenin içine akıyorsunuz adeta, karakterler çok bizden, anlatım harika, aşk, cinayet, entrika, istanbulun bilinmeyen sokakları... okumanızı tavsiye ederim..

D
Dilek Hoşmeriç  -   10.02.2016

harika bir romandı ve bende yeri ayrıdır çünkü Ahmet Ümit'ten okuduğum ilk romandı. Kitap bittiğinde üzülmüştüm çünkü karakterler benden ,hayatımdan biri olmuştu. Sıcacık bir roman...

A
Aleyna Bayraktar  -   07.02.2016

Yazarın mahlasını taşıyan kitabı beyoğlunun varoşlarını polisiye bir konuyla tanımanızı sağlıycak polisiye sevenler okumalı

F
Furkan Der  -   06.02.2016