Beypazarı Efsaneleri

Beypazarı Efsaneleri

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Mecnun'un bin türküsü var ve hepsi de Leyla üstüne.İnsan bir kez sevmeye görsün bizimkisi de o hesap;bir Beypazarı sevdasıdır almış gönlümüzü.Yaşama sevincimiz onunla çoğalmış ve çoğalmakta yıllar boyu...Ve bütün gerçekliğiyle birlikte bir efsanedir Beypazarı. İnsanımızın geçmişte yaşadığı olayların yanı sıra,yüreğindeki sevgi ve hayal gücünden hayat bulan Beypazarı Efsaneleri'nin sizin yüreğinize de dokunacağı ümidiyle...

Beypazarı efsaneleri kitap oldu

Çocuk kitapları yazarı Ahmet Yıldırım eserlerine bir yenisini daha ekleyerek Beypazarı Efsaneleri adlı kitabını yayınladı.

Ankara'nın birçok özelliğiyle öne çıkan ilçesi Beypazarı, artık efsaneleriyle de ünlü. Beypazarlı yazar Ahmet Yıldırım'ın kaleme aldığı söylenceler, Beypazarı Efsaneleri adıyla kitaplaştı. 100 sayfalık kitapta 23 Beypazarı efsanesi yer alıyor. Yazar Yıldırım kitabının ön sözünde, "İşte bu sevdayla yola çıkarken birkaç efsaneyle kalacağımı sanıyor, bir kitapçık hacmine ulaşacağımı ummuyordum; ama Beypazarı, çalışmalarımızın semeresini verdi ve bu alanda da bir kültür hazinesi olduğunu bize gösterdi. Teşekkürler Beypazarı" diye yazdı.

Kemal ÇELEN (Hürriyet, 19 Ağustos 2014)


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.