Bilim ve Teknoloji Araştırmaları Yaklaşımı: Temeller
% 19indirim

Bilim ve Teknoloji Araştırmaları Yaklaşımı: Temeller

  • 26,00 TL21,06 TL

    hopi kampanyası
    1,05 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bilim ve Teknoloji Araştırmaları (BTA) kitabında, bilim ve teknoloji resimlerine yeni bir pencere açan Sergio Sismondo, temel olarak iki soruya cevap veriyor: “Bilimsel bilgi ile teknolojik sistemler arasın- daki ilişki nedir ve nasıl işler?” ve “Bilimsel bilgi, teknolojik sistemler ve toplum arasındaki ilişki nedir ve nasıl işler?”


Sismondo bu sorulara cevap verirken sosyal bilimler ile felsefî “ilgileri” bir araya getiriyor.


Bilim ve teknoloji araştırmaları yaklaşımı, Kuzey Amerika’da ve Avrupa’da hızla yerleşen disiplinler-arası dinamik bir çalışma alanını tanımlamaktadır.


Sismondo’nun kitabı –tarih, felsefe, sosyoloji, antropoloji, tıp disiplini ve teknoloji dahil bilim kıtalarıyla ilişkili süreçler ve sonuçlar üzerine araştırmaları içeren bir bütündür.


Sismondo’nun disiplinler-arası ilgileri kapsayan kitabı yenilikçi yaklaşımları ve modern dünyaya ilişkin bilimsel (teknolojik) yaklaşımları nedeniyle merkezî önemdedir.


Bilim ve Teknoloji Araştırmaları’nda, bilim ve teknoloji araştırmaları üzerine temel bakışlar ve dürtüler gözden geçirilmekte ya da modern dünyaya özgü harika bir sunum yapılmaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.